צבא אירן החל בתימרון הצבאי

הטלוויזיה האירנית מדווחת כי החל התרגיל הצבאי הגדול במדינה. עד כה נורו שני טילים קצרי טווח ששיגורם עבר ככל הנראה ללא תקלות. בהמשך התימרון צפוי צבא אירן לשגר את הטיל ארוך הטווח "שיהאב 3" שיכול על פי הערכות להגיע עד לשטחה של ישראל

למרות האיומים מצד המערב, טהרן ממשיכה לשחק באש: הטלוויזיה המקומית באירן, דיווחה כי צבא המדינה המוסלמית החל בתרגיל ניסוי הטילים הגדול שתכנן לערוך במהלך יום כיפור. עד כה נורו שני טילים קצרי טווח ששיגורם הוגדר כהצלחה.

בהמשך היום צפויים כוחות הארטילריה האירנית לשגר מספר רב של טילים קצרי וארוכי טווח. בין הטילים שישוגרו: שיהאב 2, שיהאב 2 ושיהאב 3, טיל ארוך טווח שיכול על פי הערכות להגיע עד לישראל.

מדינות המערב מצידן מפסיקות לגלות סובלנות. ארצות הברית והמעצמות הגדולות צפויות לדרוש מאירן גישה בלתי מוגבלת למתקן הגרעין הסודי שהתגלה בשטחה. נציגי מדינות המערב ייוועדו עם משלחת מטהרן ביום חמישי הקרוב, כל זאת בניסיון למנוע ממנה לסיים את המירוץ להתחמשות בגרעין.

ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה, סין ורוסיה, יציגו בפגישת "סוף האולטימטום" שהנשיא אובמה העניק לאירן, עוד מספר בקשות נוספות. על פי הערכה, בפגישה שתיערך בראשון באוקטובר יוצג הסכם שקיפות, לפיו ידרש מטהרן לאפשר בקרה על כל מתקני הגרעין בשטחה.

המעצמות מחריפות את הטון

אירן תידרש להוכיח כי מתקני הגרעין שנמצאו בשטחה לא הוקמו בכוונה להכשיר פצצת אטום. זאת לאחר שלאורך תקופה ארוכה טוענת המדינה המוסלמית, כי המתקנים שהיא מפעילה נועדו ליצירת אנרגיה ולא להתחמשות.

ככל הנראה מדינות המערב ינקטו כעת מדיניות נוקשה יותר. על פי הערכות הן לא יסתפקו בתירוצים ועיכובים מצד טהרן, אלא ידרשו הוכחה מוצקה שתעיד על טיב הפעילות של אירן.

מקורות מדיניים מספרים כי לאחר הפגישה שצפויה להיערך ביום חמישי יגובש לוח זמנים מדויק יותר, שיכלול בתוכו את אופן וזמני היעד שבהם מצפה המערב מאירן לספק מידע אודות הגרעין בשטחה.

חשש נוסף מצד המערב וארצות הברית הוא שישראל לא תמתין לאור ירוק מנציגי המדינות ותחליט להוציא לפועל פעולה צבאית נגד מתקני הגרעין שנחשפו.

הווידאופדיה: תקיפת הכור בסוריה

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק