5 חודשי מאסר למתעללים מהשיריון

בית הדין הצבאי קיבל את עסקת הטיעון עם שני הנאשמים המרכזיים בפרשת ההתעללות בשיריון ושלח אותם לכלא. הרישום הפלילי של שני החיילים צפוי להימחק בעוד שלוש שנים ולא יישאר כל זכר למעורבותם בפרשה

חמישה חודשי מאסר בפועל נגזרו היום על שני החיילים הנאשמים בפרשת ההתעללות הקשה בחיל השיריון, סמ"ר אור בלומנזון וסמל שחר ניצן. בית הדין הצבאי בחיפה גזר על הנאשמים בנוסף שלושה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת רב"ט.

העונש שניתן לשניים הוא חלק מעסקת טיעון שנקבעה מראש בין הפרקליטות לעורכי דינם של החיילים. כחלק מעסקת הטיעון, הרישום הפלילי של השניים יימחק לאחר שלוש שנים, וכך לא יכתים את עתידם.

עורך הדין רכבי, המייצג את סמ"ר אור בלומנזון אחד מהנאשמים אמר כי מרשו מרוצה מהעונש שניתן. "המעשים שנעשו הם אכן חמורים, אבל יש התחשבות בהכרה של המסורת, הנוהג והאווירה שהייתה סביבם", דברי רכבי.

הנאשמים אינם "עשב שוטה"

"בית המשפט החליט לא להסתכל על שני הנאשמים כ'עשב שוטה', אלא לפתוח בחקירה מעמיקה יותר ולרדת ולבחון את שורש התופעה", הוסיף עו"ד רכבי. משפחתו של בלומנזון הגיעה לדיון הבוקר לחזק את בנם בזמן הכרעת הדין.

לאחר מתן גזר הדין של שני הנאשמים, צפויים לעמוד לדין עוד שלושה מעורבים נוספים בפרשה. שני הנאשמים שהועמדו לדין היום הם הנאשמים המרכזיים בסיפור ההתעללות שהתפוצץ.

פרשת ההתעללות בחיילי השיריון של גדוד 74 נחשפה לראשונה בחודש יולי, ומשם רק הלכה וצברה תאוצה. לאחר פרסום הפרשה נחשפו עוד ועוד עדויות של חיילים שהוכו עד זוב דם, שהוכרחו להיכנס לאמבטיה ובה גריז טנקים.