נהג ניסה לדרוס חייל ונורה למוות

ערבי-ישראלי שנהג ברכב סמוך ליישוב בית"ר עילית פרץ מחסום מזדמן של צה"ל שהוקם בכביש וניסה לדרוס חייל. בתגובה פתחו החיילים באש לעבר הנהג והרגו אותו במקום

ערבי-ישראלי תושב מזרח ירושלים ניסה לדרוס בשעות הבוקר חייל צה"ל סמוך ליישוב בית"ר עילית. החיילים שהיו במקום ירו לעבר הרכב, והרגו את הנהג. החייל נפצע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 06:00, במהלך בדיקה שגרתית במחסום ליד תחנת הדלק בכניסה לבית"ר עילית, מערבית לבית לחם. במהלך ההמתנה במחסום, פרץ לפתע אחד הנהגים את המחסום וניסה לדרוס את אחד החיילים. החייל נפצע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי.

החיילים שאיישו את המחסום פתחו באש ופגעו בנהג באורח קשה מאוד. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע בשטח את מותו, לאחר שהנהג מת מפצעיו.

הנהג היה הנפגע היחידי מירי החיילים. ככל הנראה מדובר בנהג שמעביר שוהים בלתי חוקיים לשטח ישראל. ההערכה היא כי בשל נסיבות המקרה, לא הייתה לחיילים ברירה אלא לפתוח באש לכיוון הרכב. צה"ל ממשיך לחקור את המקרה.

היסטוריה של פיגוע דריסה

זהו לא ניסיון הדריסה הראשון של אנשי ביטחון על הכביש. בחודש פברואר השנה ניצל שוטר ממשטרת ש"י (שומרון ויהודה) מניסיון דריסה בצומת ברקן שבשומרון. השוטר אותת לרכב פלסטיני לעצור - והרכב ניסה לפגוע בשוטר, שהצליח להימלט אל שולי הכביש.

לאחר שסימנו השוטרים לרכב לעצור, לא נענה הנהגלקריאות השוטרים והגביר מהירות. הרכב שהמשיך לנסוע במהירות ברח מהמקום, אך השוטר שכמעט נפגע עלה על הניידת ועצר לאחר מרדף את שלושת החשודים.