הספינה שתגן עלינו ממתקפת טילים מאירן

בשבוע הבא ייערך תרגיל צבאי משותף ישראלי-אמריקני, שידמה התקפת טילים בליסטיים על ישראל. כבר עכשיו עוגנת בנמל חיפה ספינה של הצי האמריקני ועליה מערכת מתוחכמת וחדישה ליירוט טילים בליסטיים. זו הספינה שתהיה אחראית על הגנה לישראל במקרה של מתקפה אירנית

מייג'ור קארל מאוזר, מפקד הספינה "אג'יס", מנסה לעזור לישראל להתמודד עם מתקפת טילים אירנית. ספינת הטילים שלו משתתפת בתרגיל משותף לצי האמריקני ולחילות הים והאוויר הישראליים, שיתקיים בישראל בשבוע הבא. על סיפון ה"אג'יס", שעגנה בנמל חיפה כבר לפניי שבועיים, מותקנת מערכת טילים שתפקידה להשמיד טילים בליסטיים.

לישראל אין יכולת מושלמת להתמודד עם ירי טילים לשטחה ולכן היא זקוקה לסיוע אמריקאי, כמו זה שקיבלה בדמות סוללות פטריוט שהוצבו כאן במלחמת המפרץ. סיוע זה אמור לאפשר את השמדתו של כל טיל 'שיהאב' המשוגר מאירן.

הכנות לתרגיל הגדול ביותר

הספינה האמריקנית היא בעלת יכולת שיגור של 90 טילים ושטח כיסוי שמגיע מטורקיה ועד לצפון מצרים. "אג'יס היא לא התשובה לבעיות של כולם", אומר מפקד הספינה מייג'ור מאוזר, "ואני לא הולך לשווק אותה כאחת כזו. אבל יש לנו יכולת טובה, אנחנו ניידים, אנחנו בשטח, וזה מה שנותן להנהגה שלנו גמישות רבה יותר".

בימים אלו מתבצעות ההכנות האחרונות לקראת התרגיל הגדול ביותר שערכו שני הצבאות אי פעם - תרגיל "ג'וניפר קוברה". לאחר החלטתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שלא להציב מערך טילים בצ'כיה ופולין, ישראל תהפוך למעשה לחלופה קדמית עבור האמריקנים, וכך גם תזכה בתוספת משמעותית למערך הגנת שמי המדינה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק