שני אנשי חמאס נהרגו מירי צה"ל

התחממות בדרום: הפלסטינים מדווחים על שני פעילי טרור שנהרגו מירי פגז ישראלי בצפון הרצועה. על פי הדיווח, פעיל טרור נוסף נפצע בתקרית. בצה"ל מאשרים כי בוצע ירי לעבר חשודים בהנחת מטען חבלה על גדר המערכת. הלילה נורו שתי רקטות לעבר שטח ישראל, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

חג לא שקט בדרום: הפלסטינים מדווחים כי שני אנשי חמאס נהרגו מירי טנק ברצועת עזה ואיש חמאס נוסף נפצע. על פי הדיווח מעזה, אנשי החמאס נורו בצפון הרצועה, ממזרח לעיר ג'בליה.

מצה"ל נמסר כי כוח של צה"ל זיהה מספר חשודים בהנחת מטען חבלה סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. הכוח שעסק בפעילות מבצעית באזור, פתח בירי לעבר החשודים וזיהה פגיעה.

עוד נמסר מצה"ל כי השניים, עבד אל-חאפט חליל אל-סילאווי, בן 21, פעיל ארגון הטרור "ועדות ההתנגדות", ומחמוד אחמד מוחמד נציר, בן 20, פעיל בארגון הטרור "החזית העממית", עסקו בתקופה האחרונה באופן שיטתי בהנחת מטעני חבלה סמוך לגדר המערכת ובירי פצצות מרגמה ורקטות לעבר שטח ישראל. בין השאר, ביצעו השנים ירי שלוש פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל, ב-24 באוגוסט 2009, מהן נפצע חייל צה"ל באורח קל מרסיסים.

התקרית היום על הגדר מגיעה לאחר שבמהלך הלילה נורו לעבר אזור שדרות שתי רקטות. מקום הנפילה של הרקטות לא אותר, ולמרבה המזל לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. יחד עם זאת, בישראל מדגישים כי לא מדובר בתגובה על הירי.

האו"ם: ישראל ביצעה פשעי מלחמה

בשבוע שעבר עורר סערה הדוח המיוחד של האו"ם שנכתב על-ידי ועדת גולדסטון, לאחר שממצאיו האשימו את ישראל ואת צה"ל בביצוע פשעי מלחמה נגד אוכלוסיה פלסטינית במבצע "עופרת יצוקה" בעזה. מבחינת האו"ם ישראל ביצעה יותר פשעים מחמאס, והשורה התחתונה היא המדאיגה ביותר - המלצה להעביר את הממצאים לבית הדין הבינלאומי בהאג.

בישראל אמנם לא הופתעו מהדוח, אך כל בכירי המדינה מיהרו להוציא תגובה לממצאי הדוח. "הדוח מעניק לגיטימציה לטרוריזם", תקף בראיון למהדורה המרכזית ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואילו הנשיא פרס אמר על הדוח כי הוא "עושה צחוק מההיסטוריה".

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק