חבילות לאסירים? רק אחרי גלעד

מאה חבילות הועברו מעזה לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל. מן הצד השני הועברה חבילה בודדת המיועדת לגלעד שליט. פנייה של עמותות שונות בישראל עיכבה את מסירת החבילות לאסירים, אך בתום 3 שעות אישר השב"ס העברתן. האסירים עצמם יקבלו אותן רק לאחר שיתקבל אינדיקציה כי גם שליט קיבל את חבילתו

יוזמת האזרחים שזכתה לשם "מבצע החבילות" נמצאת בעיצומה, אך כעת נדמה שדווקא אזרחים מהצד הישראלי ביקשו למנוע את קיומה: נציגים ישראלים פנו לנציבות שירות בתי הסוהר בדרישה שלא לאפשר את העברת מאה החבילות לידי האסירים הפלסטינים. במקביל, החבילה לגלעד שליט עברה במחסום ארז לצד הפלסטיני.

מאה חבילות המיועדות לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל הועברו הבוקר דרך מחסום ארז לישראל. במקביל, הועברה חבילה בודדת לידי נציגי ארגון החמאס על מנת שתגיע לידיו של החייל החטוף המוחזק בעזה.

בסופו של דבר הוחלט כי שב"ס יקבל את החבילות, אך הן לא יחולקו עד שתתקבל אינדיקציה כי החבילה של גלעד הגיעה גם כן ליעדה. יואל מרשק ממטה שליט מעביר את החבילות לכלא באר שבע ויפקיד אותן שם.

ממתינים להחלטת נציבות השב"ס

הפעילים ממטה שליט אספו את החבילות, אך איש בישראל לא הסכים לקבל אותם. בתום שלוש שעות שבהן נערכו התייעצויות עם גורמים משפטיים, קיבל שירות בתי הסוהר אישור להעביר את החבילות לידי האסירים.

"זה חוסר עמידה בהסכם ברמה ממלכתית לאומית", אמר מוקדם יותר מרשק לחדשות 2 באינטרנט בזעם. "החמאס קיבל לידיו את החבילה, ועלינו לעמוד בהסכם ולחלק את מאה החבילות למאה האסירים".

מרשק נמצא בקשר רציף עם שליח החמאס, סמי עביד. "ברגע שהאישור יינתן יקבלו האסירים הפלסטינים את החבילות שלהם", הוסיף מרשק. "אבל עד שלא יתקבל אישור בצד שלנו - הכל תקוע".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מכיוון שמדובר בסוגייה משפטית שיש לדון בה ולבחון אותה, פנינו לגורמים המתאימים על מנת שיבחנו את הנושא ומאוחר יותר החבילות יועברו לידי האסירים".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק