מסוק של פמליית רה"מ כמעט התרסק

תאונה אווירית בלתי שגרתית: מסוק בלק הוק של פמליית רה"מ ניסה לנחות במנחת הכנסת, אך איבד יציבות בגלל רוחות חזקות. הטייס הצליח לייצב את כלי הטיס, אך פגע באוהל מחוסרי דיור. שניים נפצעו קל מהלהבים

בלק הוק כמעט התרסק, ארכיון (דו"צ)

תאונה אווירית מסכנת הלילה את הדרגים הגבוהים במדינה: מסוק של פמליית ראש הממשלה איבד את יציבותו וכמעט התרסק. רק במזל, נמנע אסון כבד.

האירוע התרחש אמש בסמוך לשעה 23:00: מסוק מסוג בלק הוק ניסה לנחות במנחת הכנסת. ככל הנראה, בשל רוחות חזקות ששררו באזור, איבד טייס המסוק את יציבותו. הטייס הצליח לייצב את כלי הטיס, אך במקום לנחות בכנסת, פגע המסוק באוהל מחוסרי דיור הסמוך למשכן.

לא נמסר אם ראש הממשלה עצמו היה בתוך המסוק באותה שעה. כתוצאה מהפגיעה נפצעו קל שני בני אדם מפגיעת להבי המסוק.

אמש: נחיתת חירום של אפאצ'י

אמש ביצע מסוק אפאצ'י נחיתת חירום, לאחר שתקלה התגלתה בכלי הטיס. המסוק איבד גובה במהירות, אך הצליח לנחות בשלום סמוך לקיבוץ גונן בגליל העליון. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי לא מדובר בתקלה חמורה.

"טייס האפאצ'י זיהה את התקלה עוד כשהיה באוויר", נמסר מדובר צה"ל. "הוא דיווח למפקדיו והם הורו לו לנחות כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. טכנאים של החיל מיהרו למקום כדי לטפל בתקלה".

לפני יומיים הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בנהלל סרן אסף רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16, במהלך אימון המדמה קרב. אסף היה בן 21 במותו. יותר משש שנים אחרי שספדו באותו המקום לאביו, אילן, נפרדה המשפחה והמדינה כולה מהטייס המצטיין. אלפים ליוו למנוחות את הטייס הצעיר שהלך בדרכו של אביו - עד סופה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק