שוב: תקלה בחיל האוויר

שלושה ימים לאחר התאונה בה נספה סרן אסף רמון ז"ל, נאלץ מסוק אפאצ'י לבצע נחיתת אונס בצפון. המסוק איבד גובה במהירות, אך הצליח להתייצב בשלום על הקרקע. צה"ל: לא מדובר בתקלה חמורה

ימים ספורים אחרי התאונה המצמררת בדרום, בה נהרג סרן אסף רמון ז"ל בהתרסקות מטוס ה F-16, בחיל האוויר לא לוקחים סיכונים מיותרים.

אמש ביצע מסוק אפאצ'י נחיתת חירום, לאחר שתקלה התגלתה בכלי הטיס. המסוק איבד גובה במהירות, אך הצליח לנחות בשלום סמוך לקיבוץ גונן בגליל העליון. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי לא מדובר בתקלה חמורה.

"טייס האפאצ'י זיהה את התקלה עוד כשהיה באוויר", נמסר מדובר צה"ל. "הוא דיווח למפקדיו והם הורו לו לנחות כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. טכנאים של החיל מיהרו למקום כדי לטפל בתקלה".

לפני יומיים הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בנהלל סרן אסף רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16, במהלך אימון המדמה קרב. אסף היה בן 21 במותו. יותר משש שנים אחרי שספדו באותו המקום לאביו, אילן, נפרדה המשפחה והמדינה כולה מהטייס המצטיין. אלפים ליוו למנוחות את הטייס הצעיר שהלך בדרכו של אביו - עד סופה.

רונה רמון: "תשמור על אבא"

"השארתם אותי במלכודת", זעקה רונה בדמעות על קברו הטרי של בנה. "זה המקום שלי, זה הקבר שלי, הייתם צריכים לקבור אותי פה. מתוקון שלי, הבטיחו לי לשמור עליך, הבטיחו לי לשמור על אבא שלך, עכשיו תשמור על אבא, אבל אני רציתי אותך איתי".

"לפני חודשיים היתה בת המצוה של נועה אחותך", הוסיפה האלמנה והאם השכולה. "לפני חודשיים קיבלת חניך מצטיין. עכשיו כל שנותר לי זה לחכות לטקסים הבאים. אסף ילד בכור שלי, הדרך היא שלך, השמיים הם שלך".

"כל כך חיזקת אותי אחרי לכתו של אבא, ועכשיו אני לבד", ספד טל רמון לאחיו. "קיווינו לשרת ביחד. ידענו לשמוח ביחד". החברה עדי מגן בכתה גם היא על חברה שעזב לפתע את העולם: "אנחנו חייבים עוד לנסוע לפסטיבל ערד. לא מתאים לך לבטל ככה בשנייה האחרונה. הערכתי כל כך את כוחותיך המיוחדים במצבי משבר, הנה הלכת לפני שלימדת אותי איך להתמודד. נמשיך להתראות בחלומות שלי. עכשיו זה יהיה געגוע לתמיד. לא הגעגוע הרגיל לשובך מהצבא".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

רונה על הקבר: "תשמור על אבא"

המכתב האחרון של אסף לחברתו

השיר שאסף אהב ליווה אותו בדרכו האחרונה

האלוף דיבר על רמון - ונחנק מבכי

אין נחמה: האסונות של רונה רמון

הראיון האחרון של אסף: "אני לא רק הבן של אילן"

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק