נעצר האחראי לפיגוע במלון "פארק"

בפעילות צבאית חשאית נעצר מוחמד חרויש, ראש הזרוע הצבאית של חמאס בטול כרם. חרויש, מבוקש מאז 2002, לאחר שהיה מעורב בפיגוע בערב חג הפסח במלון 'פארק' בנתניה. הוא נעצר בעבר בידי כוחות ביטחון פלסטינים, אך לטענת צה"ל חזר לעסוק בטרור

שני פעילי החמאס שנעצרו בטול כרם (חדשות 2)

כשבע שנים אחרי הפיגוע במלון 'פארק' בנתניה נלכד היום אחד המעורבים לאירוע הטרור הרצחני. צה"ל עצר הלילה בטול כרם את מוחמד חרויש, המבוקש על-ידי כוחות הביטחון בגין אחריות למספר פיגועים בישראל, בהם האירוע הנורא בארוחת ליל הסדר בשנת 2002.

במבצע משותף של שירות הביטחון הכללי וכוח מיוחד של מג"ב , נעצר חרויש בפאתי הכפר צוריף שבדרום הר חברון, יחד עם פעיל חמאס נוסף, עדנאן סמארה. שניהם תושבי מחנה הפליטים טול כרם.

חרויש שימש כראש הזרוע הצבאית של החמאס בטול כרם, והוא מבוקש מאז שנת 2004 על ידי כוחות הביטחון הישראליים. במרס 2004 נפגע הטרוריסט מירי של צה"ל והועבר לבית החולים ברמאללה. אך פציעתו לא הפריעה לו להמשיך בפעילות בארגון, בתכנון ובהוצאת פיגוע התאבדות לשטח ישראל.

תכנן פיגועים גם נגד מנגנוני הביטחון ברשות

ביוני 2006 השתחרר חרויש מהכלא, עבר להתגורר בטול כרם והפך לאחד ממפקדי הזרוע הצבאית של חמאס בעיר. נוסף על תפקיד זה שימש כסייענו הבכיר של ראש הזרוע הצבאית בטול כרם דאז עומר גאבר.

במסגרת תפקידו פעל חרויש לגיוס והקמת חוליות צבאיות ולרכש של אמצעי לחימה. חוליות אלו יועדו לבצע פיגועים נגד כוחותינו ונגד כוחות הרשות. פעילות זו סוכלה באמצעות מעצרים אינטנסיביים בקרב הארגון החל ממאי 2007, ששיאה במעצר ראש התשתית, עומר גאבר, במרץ 2008. לאחר מעצרו של גאבר, נותר חרויש המבוקש הבכיר ביותר בשטח של הזרוע הצבאית של חמאס טול כרם.

הווידאופדיה: מבצע חומת מגן

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק