פגישת נתניהו-שליט: מסתמנת התקדמות לקראת עסקה

ארבעה ימים לפני ראש השנה העברית, נפגש ראש הממשלה עם משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט לפגישת עדכון. נתניהו עדכן את נועם, אביבה וצבי שליט בהתפתחויות האחרונות במשא ומתן לשחרור גלעד. בסיום הפגישה סירב נועם לפרט על תוכן הפגישה, אבל אמר: "אנחנו כרגע מצפים ומייחלים שהדברים יקרו". צפו בדברי נועם שליט

האם חלה התקדמות במשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט? על פי דברים שאמר אביו של גלעד בתום פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נראה שיש סיבה טובה לחשוב כך. נועם, אביבה וצבי שליט נפגשו בצהריים עם נתניהו ושמעו ממנו פרטים על המהלכים לשחרור בנו.

גורמים המקורבים למשפחה ציינו כי ניתן להיות מעט יותר אופטימיים בעקבות הפגישה. לשאלת העיתונאים אם הוא חש שיש התפתחות חדשה, השיב שליט בחיוב. "אני לא יכול לפרט", אמר נועם והוסיף: "לא התייחסתי להתנהלות של הדברים. הערוץ הזה שקיים עובד ואין לנו טענות בעניין הזה".  

בתום הפגישה, שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה בירושלים, ציין נועם כי "ראש הממשלה הדגיש ואישרר את מחויבותו הבלתי מסויגת לשחרורו של גלעד. העברנו מספר מסרים לראש הממשלה. אחד מהם הוא אי-הנחת שלנו מהעובדה שזהו ראש השנה הרביעי שגלעד בשבי".

"לצערנו, עדיין לא רואים את האור בקצה המנהרה", הוסיף שליט, אך יחד עם זאת אמר כי "שמענו מספר דברים. אנחנו כאמור לא יכולים לשתף את התקשורת . כרגע אנחנו מצפים ומייחלים שהדברים יקרו".

הפגישה עם מיטשל הסתיימה ללא תוצאות

מוקדם יותר נפגש נתניהו עם השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל. הפגישה הסתיימה ללא הבנות או סיכומי ביניים. "אנו מושיטים את ידינו לארצות הברית ולפלסטינים בחתירה אחר קידום השלום, השגשוג והביטחון באזורנו", אמר נתניהו בפתח הפגישה.

מיטשל הודה לראש הממשלה על האירוח ואמר בתגובה כי הוא "מקווה להביא את השלב הזה בשיחותינו לסיום מהיר ולהתקדם בחתירתנו המשותפת לשלום מקיף באזור".

ראש הממשלה ניצל את המעמד והודה לסנאטור על שבחר להשתתף אתמול בהלווייתו של סרן אסף רמון ז"ל. "אני חושב שכל עם ישראל התרגש עמוקות מכך שהגעת יחד עם שגריר ארה"ב לטקס הלוויה הנוגע ללב בשעה טרגית זו עבורנו".