הרמטכ"ל אשכנזי: "הירי בצפון היה אירוע נקודתי"

בפיקוד הצפון התקיים היום טקס הרמת כוסית לקראת ראש השנה, אליו הגיע גם הרמטכ"ל שהתייחס לראשונה לירי הקטיושות לעבר הגליל המערבי בסוף השבוע. "האירוע היה נקודתי והגבנו באופן מדוד ומיידי", אמר אשכנזי. הרמטכ"ל הרגיע את התושבים וקרא לכל עם ישראל להגיע ולטייל בצפון הארץ

הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד, היום בטקס (חדשות 2)

העיניים נשואות לצפון: פחות משבוע לאחר ירי הקטיושות בצפון הארץ הגיע הרמטכ"ל גבי אשכנזי לטקס הרמת כוסית לקראת החג בפיקוד הצפון. בטקס התייחס אשכנזי לראשונה לירי ואמר: "האירוע הוא נקודתי, אנחנו הגבנו עליו באופן מדוד ומיידי".

בטקס שנערך במעמד ראשי הרשויות המקומיות בצפון, הבהיר הרמטכ"ל כי אין לתושבי הצפון סיבה לחשוש מירי נוסף. "אני לא רואה אינטרס של חיזבאללה לפתוח חזית נוספת", אמר אשכנזי והבטיח עוד כי "ההיערכות והמוכנות של צה"ל נמצאת כל הזמן בשיאה".

אשכנזי: בואו לטייל בצפון

"שקט שורר בשנים האחרונות באזור, המאפשר חיים תקינים, צימרים ומטיילים בצפון", הוסיף אשכנזי. הרמטכ"ל הזמין את כל עם ישראל לבוא ולראות את הנופים היפים שיש לחלקה הצפונית של ישראל להציע.

ביום שישי האחרון, לאחר חודשים של שקט, נורו שתי קטיושות לעבר הגליל המערבי. איש לא נפגע בירי, אך נזק נגרם לעמוד חשמל. אחת הקטיושות נפלה בכניסה לאחד הקיבוצים מצפון לנהריה והשנייה בשטח פתוח.

ארגון טרור המקורב לאל קאעידה נטל אחריות לאירוע הירי. הארגון פרסם באתר האינטרנט שלו כי הם ביצעו את הירי בסוף השבוע לעבר ישראל.

בהכנת הידיעה השתתף גדעון וקנין