עדת ראייה: "ראיתי כדור אש ואח"כ פטריית עשן גדולה"

סמוך לשעה 14:00 בצהריים החלו לזרום דיווחים על עצם גדול שנפל מהשמיים סמוך ליישובים בדרום הר חברון. תושבים מבוהלים דיווחו למוקד מד"א על פיצוץ גדול שנשמע במקום התרסקות. זמן קצר לאחר מכן הגיעו כוחות של מד"א והחלו בסריקות, אז התגלה האסון הנורא. צפו בעדויות מהשטח

צה"ל וחיל האוויר עדיין מנסים להבין את השתלשלות האירועים שהובילה לאסון הנורא שבו נהרג סגן אסף רמון, בנו של האסטרונאוט וטייס חיל האוויר אילן רמון. חלק מתחקיר האירוע מסתמך גם על עדויות התושבים שגרים סמוך למקום שבו התאמנו הבוקר טייסי חיל האוויר בדרום הר חברון, שם פגע מטוסו של רמון בקרקע.

סמוך לשעה 14:00 בצהריים הגיעו הדיווחים הראשונים ממקום האסון למוקד של מגן דוד אדום כפי שסיפר לחדשות 2 הפרמדיק שהגיע למקום. "התקבל דיווח מאזרחים במוקד ארבע של מגן דוד אדום על משהו שנופל מהאוויר. מסוק, מטוס, לא מזוהה בדיוק", סיפר הפרמדיק.

"יצאנו למקום עם ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום והתחלנו לחפש בכוחות משותפים עם כוחות רפואה של צה"ל. אחרי חצי שעה מצאנו את השרידים. תושבים אחרים חשבו שמדובר בנפילה של קסאם או בפיצוץ של מטען חבלה".

תיאור נוסף התקבל ממיכל וייס, שמתגוררת סמוך למקום ההתרסקות. בראיון לרשת ב' סיפרה מיכל על השניות הראשונות: "הייתי בדרך החוצה ושמעתי לפתע רעש חזק של מטוס. הרמתי את הראש וכשהסתובבתי לכיוון, ראיתי כדור אש ופטריית עשן שחורה".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

בנו של אילן רמון נהרג בהתרסקות

התמונות האחרונות של אסף רמון

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק