מפקד חיל האוויר לשעבר: "הוא כנראה נכנס לבלק אאוט"

אלוף (במיל') אביהו בן-נון, מפקד חיל האוויר לשעבר, מסביר מה עשויה להיות הסיבה להתרסקות הטרגית בה נהרג היום אסף רמון, בנו של אילן רמון ז"ל. "אם אתה לא מספיק מיומן, יכול מאוד שלא תספיק לצאת מהבלק אאוט", מסביר בן-נון את התופעה שמתרחשת בקוקפיט איתה מתמודדים טייסי הקרב

שעות בודדות אחרי האסון הנוראי, ולפני שיודעים את מסקנות ועדת החקירה שהוקמה, מנסים בחיל האוויר להבין מה גרם להתרסקות מטוס ה-F16, בה נהרג אסף רמון, בנו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל, שמת באסון קולומביה לפני שש שנים.

מפקד חיל האוויר לשעבר אלוף במיל' אביהו בן-נון מסביר מה כנראה קרה שם בקוקפיט של אסף במהלך טיסת האימונים. לדברי בן-נון, אסף שהיה בעת טיסת אימון קרב אוויר בודד, בה נלחמים טייסים אחד בשני באוויר, כנראה נכנס לבלק אאוט (ערפול חושים).

אסף נכנס לבלק אאוט?

"הטייס מגיע לקצה המעטפת", מסביר בן-נון את התמרונים האוויריים שעושים הטייסים באימון. "F-16 הוא מטוס אנרגטי - הוא יכול להגיע לשמונה וחצי ג'י (לחץ אוויר)", מה שכנראה גרם לאסף לבלק אאוט.

אסף, טייס טרי שסיים קורס טייס רק לפני חודשיים, היה חסר ניסיון - מה שלדברי בן-נון מקשה על השליטה על המטוס ושמירה על הקרב מול המטוס האויב. "אם הניסיון הוא קצר, הטייס יכול להיכנס למצב של העלאת המהירות והג'י לאופן שיוביל אותו לבלאק אאוט", מסביר מפקד חיל האוויר לשעבר.

"למטוס יש חיישנים אבל אם אתה בבלאק אאוט, אז זה לא עוזר. אם אתה לא מספיק מיומן, יכול מאוד שלא תספיק לצאת מהבלק אאוט", מסביר האלוף בן-נון, "מטרת קרבות האוויר היא לאמן את הגוף ללחץ הפיזיולוגי על הגוף, מה שלא ניתן לעשות בסימולטור וחייבים לעשות אותן באוויר".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק