נועם שליט בסכנין: "חמאס לא מקיים את מצוות האיסלאם"

אביו של החייל החטוף הגיע להתארח בסעודת שבירת הצום המסורתית של חודש הרמדאן בסכנין, בליווי אנשי מטה המאבק למען גלעד ובהשתתפות עשרות מנכבדי העיר סכנין. "אני לא סומך על תחושות ולא על חישובים, כי זה דבר קטן לנחש אותו", אמר שליט. ואילו המארח פנה לחמאס: "שחררו את גלעד לפני עיד אל פיטר - ולפני ראש השנה"

"אני לא מאמין שחמאס מקיים את מצוות האיסלאם" - כך אמר הערב אביו של החייל החטוף גלעד שליט, נועם שליט, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט במהלך ביקורו בעיר סכנין. שליט הוזמן על ידי תושב העיר, מוופאק חלאילה, לסעודת שבירת הצום של חודש הרמדאן.

בסעודת ה"איפטאר" המסורתית המסיימת בכל ערב את הצום, השתתפו עשרות מנכבדי העיר, זאת בנוסף לנציגים ממטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט. נועם שליט נשאל לגבי האפשרות שבנו סועד בעזה את אותה ארוחה שהוא סועד כעת בסכנין. "אני לא מאמין שזה קורה", אמר שליט. "אני מתייחס גם לפרסומים זרים בשאלה הזו".

שליט סירב להתייחס לביקורו של נתניהו מחר במצרים, שעשוי להיות משמעותי בדרך לעסקה לשחרור בנו. כשנשאל האם הוא חושב שבנו יהיה בבית עוד במהלך הקדנציה של נתניהו, השיב שליט: "אני לא סומך על תחושות ולא על חישובים, כי זה דבר קטן לנחש אותו".

"באתי היום לסכנין על מנת להתארח אצל האנשים הטובים האלה ולא על מנת לדבר", הוסיף שליט.

"מסר של פיוס בין העמים"

המארח, מוופאק חלאילה, פנה בפנייה נרגשת לכל הצדדים המעורבים במשא ומתן וביקש לזרז את העסקה. להנהגת החמאס הוא פנה בשפה הערבית ואמר "אני מבקש מכם בחודש הרמדאן, בחודש המבורך הזה, גם לפני עיד אל פיטר וגם לפני ראש השנה העברית, אני פונה אליכם ומבקש לשחרר את גלעד שליט לבית הוריו, ובאותה מידה אני מבקש ממשלת ישראל שתעשה את המאמצים כדי להשלים את העסקה ולשחרר את האסירים הפלסטינים".

חלאילה טען שבתור חברו של נועם שליט, זו מצווה להזמין אותו לסעודת הרמדאן ולשלוח "מסר של פיוס בין שני העמים", זאת מתוך רצון עז לשחרר את האסירים ואת גלעד שליט. 

הווידאופדיה: גלעד שליט 

המכתב הראשון מגלעד נחשף: "שייגמר הסיוט"

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק