דיווח: רה"מ נתניהו ביקר בחשאי במדינה ערבית

אז לאן נעלם אתמול ראש הממשלה? בלשכת נתניהו מסרו כי הוא ערך סיור במוסד, אבל עיתון פלסטיני טוען היום: נתניהו ביקר אמש בחשאי במדינה ערבית עמה אין לישראל יחסים. מקור ערבי לעיתון: "מדובר בפריצת דרך"

לאן נעלם נתניהו? (AP)

אז לאן נעלם אתמול ראש הממשלה במשך 15 שעות? בעוד שבלשכתו של נתניהו דיווחו כי הוא ערך ביקור ביטחוני בליווי ראש המוסד, בתקשורת הערבית טוענים כי סיבת ההיעדרות הייתה משמעותית הרבה יותר.

העיתון הפלסטיני "אל-מנאר" מפרסם בצהריים כי נתניהו יצא לביקור חשאי מיוחד במדינה ערבית, עמה לא מקיימת ישראל קשרים, אך סירב לנקוב בשמה. על פי הדיווח נפגש ראש הממשלה עם שני בכירים ממדינות ערביות, כאשר הוא מלווה במזכיר הצבאי מאיר כליפי, והיועץ לביטחון לאומי עוזי ארד.

גיבוי מול אירן

"מדובר בפריצת דרך", אמר המקור הערבי לעיתון. לדבריו, נתניהו ביקש לערוך את הפגישה לאחר שקיבל רמזים לפיהם מעוניינת המדינה הערבית בנורמליזיציה של היחסים עם ישראל. עוד הוסיף המקור, כי נתניהו רצה להיפגש עם עמיתיו טרם הגעתו של השליח האמריקני המיוחד, ג'ורג' מיטשל, לישראל.

על פי הפרסום, בתום הפגישה בין הצדדים אף העביר ראש הממשלה מכתב לשני בני שיחו, ובו קרא להם לפעול בשיתוף פעולה ביטחוני כדי להתמודד מול האיום האירני.

לשכת נתניהו: הוא ביקר במתקן ביטחוני

אתמול נפוצו שמועות בדבר מקום הימצאו של ראש הממשלה, שנעלם מהעין הציבורית. חלקן טענו כי הוא יצא לשליחות ביטחונית דחופה לחו"ל, חלקן עסקו באפשרות כי נתניהו עוסק במהלך מדיני בעל חשיבות גבוהה, אחרות טענו כי ראש הממשלה צופה בתרגיל ביטחוני מיוחד בעל חשיבות אסטרטגית.

לשכת ראש הממשלה סירבה לאורך כל יום אתמול להשיב לפניות כלי התקשורת, בהם חדשות 2, באשר למעשיו של נתניהו. רק בשעות הערב הוציאה הלשכה הודעת הבהרה, וגם היא לא מטעם יועץ התקשורת כנהוג בדרך כלל - אלא מטעם מזכירו הצבאי של רה"מ. האלוף מאיר כליפי הודיע כי "נתניהו מבקר במתקן ביטחוני בארץ - מאז שעות הבוקר".

עד לשעת פרסום הידיעה לא התקבלה תגובת לשכת רה"מ.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק