תיעוד: כך חמאס יורה מבתי ספר ומסגדים

חמאס, הנזקק נואשות להישג מול האוכלוסיה בעזה, ממשיך לנסות ולשכנע את תושבי הרצועה כי ישראל נפגעה קשות מירי הרקטות במהלך המבצע. הארגון משחרר סרטון חדש שלמעשה מפליל אותו בהאשמות של ישראל: ירי תלול מסלול - מתוך מבנים אזרחיים, בתי ספר ומסגדים. גם מגגות בתים שוגרו רקטות. כך נראה הניצול הציני של תושבי עזה

מבצע "עופרת יצוקה" תם מזמן, אך חמאס ממשיך להתגאות במה שהוא רואה "הישגים" שרשם במהלך המבצע. יחידת ההסרטה של הזרוע הצבאית של הארגון עובדת קשה מאוד בניסיון לשכנע את תושבי עזה כי הארגון דווקא הצליח לפגוע בעורף הישראלי - וזאת באמצעות סרטי תעמולה מלחמתיים, מלווים בפס קול מאיים, אשר מתעדים את פעילות אנשי הארגון במהלך המבצע.

בסרטון שהופץ מטעם חמאס בימים האחרונים, ואשר זוכה לאלפי צפיות בפורומים השונים ובאתרי שיתוף הקבצים ברשת, מאשר למעשה חמאס דה-פקטו את תלונותיה של ישראל במהלך המבצע, כי פעיליו שיגרו רקטות לעבר ישראל מתוך מרכזי אוכלוסייה, תוך ניצול ציני של תושבי הרצועה.

בסרטון המלחמתי, התכוונו אנשי יחידת ההסרטה להתגאות בכלל בשיגוריהם של טילי גראד משופרים שנעשו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" לעבר אשקלון, אך הדבר הניכר יותר מכל לעין בסרטון - הוא דווקא הסביבה ממנה משוגרים הטילים. בסרטון ניתן להבחין בשיגור המתבצע בסמוך לבית ספר, ליד מסגד ובשטח פתוח מצומצם - אותו מקיפים מספר מבנים אזרחיים נוספים.

שיגור אחר מתועד מתוך חווה חקלאית ברצועה. במהלך המבצע, כזכור, טענו הפלסטינים רבות כי צה"ל פגע גם ביבולים חקלאיים רבים; טיל אחר מתועד כשהוא משוגר ממקום גבוה - ככל הנראה גג של מבנה כלשהו; כל השיגורים המתועדים בסרטון - צולמו מתוך מבנים אזרחיים.

המחבל הסתתר בבית אזרחים

התיעוד האחרון מצטרף לתיעוד נוסף, שהפיץ בחודש האחרון דובר צה"ל - ובו מתועד מחבל חמאס אורב לכוחות חי"ר של צה"ל במהלך המבצע ומניח מטען צד. לאחר מכן - הוא ממהר לטפס לבית מגורים בו שוהים אזרחים בלתי מעורבים, ואשר כלל לא מודעים לכל המתרחש סביבם.

חיילי צה"ל הצליחו לכתר את המבנה, ודיירי הבית נכנעו ללא מאבק - כאשר המחבל מסתתר ביניהם. בסופו של דבר מזהים החיילים את המפגע בסיוע חיל האוויר, ומצליחים לעצור אותו.

בדובר צה"ל שבים ומדגישים כי הארגון עשה שימוש באזרחים חפים מפשע כמגן אנושי במהלך המבצע, זאת כתגובה לביקורת שנמתחה על צה"ל במהלך המבצע ולאחריו, על פגיעתו באזרחים בלתי מעורבים ללא אבחנה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק