"פיראטים בשירות המוסד הישראלי"

לפני כשבועיים פורסם כאן בחדשות 2 באינטרנט דיווח ממקורות רוסיים, לפיו ספינת המשא שנעלמה בים הצפוני נחטפה על ידי פיראטים שפעלו בשירות המוסד הישראלי. היום מצטרף לטענה זו גם המגזין היוקרתי "טיים". על פי הדיווח, ההתנהגות המוזרה של רוסיה לאחר הפרשה רק מחזקת את הטענה כי לישראל יד בדבר

ישראל הפעילה פיראטים? ארכיון (רויטרס)

פיראטים או סוכני מוסד ישראלים? גורם באיחוד האירופי מעריך כי פיראטים שעבדו בשירות ישראל הם האחראים להיעלמותה של ספינת המשא הרוסית "ארקטיק סי" בחודש שעבר, כך מדווח המגזין האמריקני היוקרתי "טיים". על פי ההערכות, הספינה הייתה בדרכה להעביר נשק לאירן או לסוריה.

הממונה מטעם האיחוד לענייני פיראטים, האדמירל טרמו קאוטס אמר כי התנהגותה המוזרה של רוסיה לאחר גילוי הספינה רק מחזקת את הטענה שעל סיפונה היה משלוח של טילים. עוד מוסיף האדמירל כי ההסבר שמספקים הרוסים להיעלמותו של כלי השייט אינו הגיוני כלל וכי יירוט ישראלי הוא הסבר הגיוני יותר.

לפני שבועיים דווח בחדשות 2 באינטרנט על פרסומים בכלי התקשורת ברוסיה לפיהם ישראל הפעילה פיראטים להשתלט על הספינה הרוסית. על פי הדיווחים, על הספינה היו טילי שיוט מתקדמים שיועדו להגיע לאירן וכי אנשי המוסד הישראלי שלחו והנחו את הפיראטים להשתלט על האנייה, וכן הורו להם להיפטר ממטען הטילים.

לאחר מספר ימים בהם הייתה הספינה תחת שליטת הפיראטים, הצליחו להשתלט עליה אנשי חיל הים הרוסי, ודיווחו כי שלושה מהחוטפים לא זוהו כבעלי אזרחות כלשהי. רוסיה הכחישה את כל הידיעות בנושא.