2 פעילי חמאס נהרגו בעזה: כנראה "תאונת עבודה"

הפלסטינים מדווחים הערב כי שני פעילי חמאס נהרגו הערב מתקיפת צה"ל ברצועה. ישראל מכחישה ומקורות צבאיים מוסרים כי "לא מוכרת שום תקיפה של צה"ל או פעילות חריגה ברצועה". ההערכה: השניים ניסו להניח מטען על הגדר - ונהרגו ב"תאונת עבודה"

הפלסטינים: צה"ל הרג 2 אנשי חמאס. צילום ארכיון (חדשות 2)

הפלסטינים מדווחים הערב כי שני פעילי חמאס נהרגו הערב במה שהם מכנים "תקיפה מהאוויר" ברצועת עזה. בישראל מכחישים את הדיווחים בתוקף.

על פי דיווחים שמקורם בגורמי חמאס וארגונים רפואיים פלסטינים, פתח באש טנק של צה"ל לעבר חמושים פלסטינים והרג אותם, בעת ששמרו בגבול הצפוני של הרצועה.

בצד הישראלי מכחישים בתוקף את הדיווחים. מקורות צבאיים מסרו לחדשות 2 כי "לא מוכרת שום תקיפה של צה"ל או פעילות חריגה ברצועה". ההערכה כעת בצבא היא שהשניים ניסו להניח מטען על גדר המערכת בצפון הרצועה, ומסיבה כלשהי המטען התפוצץ והשניים נהרגו במה שמכונה "תאונת עבודה".

תחילה מסרו מקורות בחמאס כי ההרוגים ששהו בעמדות שמירה ממזרח לג'בלייה - הותקפו מהאוויר, אך מאוחר יותר הזרוע הצבאית של הארגון הודיעה כי הפגז הגיע מטנק מעבר לגדר המערכת. כאמור, בצה"ל מכחישים את הטענות בעזה.

אמש: חיל הים פתח באש על ספינת דיג

אתמול פרסמנו כאן תיעוד של חיל הים הישראלי פותח באש לעבר ספינת דיג פלסטינית ששטה מול חופי עזה. הספינה התלקחה ואחד הדייגים אף נפצע.

בסרטון שהעלה גולש פלסטיני לרשת, נראית הספינה כשממנה עולה עשן אפור סמיך. ככל שהיא מתקרבת לחוף, העשן הולך וגובר. עם עגינתה נראית הספינה כשהיא עולה בלהבות ושני דייגים צעירים נמלטים החוצה.

לטענת צה"ל, אנשי חיל הים סייעו לדייגים לכבות את הספינה שכאמור עלתה באש. ראש איגוד הדייגים בעזה אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הצוות לא יכל לכבות את השריפה. משרד החקלאות העזתי קרא לישראל "להפסיק להפוך את סירות הדיג למטרה", מפני שזו פרנסתם היחידה.