תיעוד: צה"ל יורה בספינת דיג בעזה

חיל הים פגע בצהריים בספינת דיג שהתרחקה מהחוף בעזה. בתקרית, לפי דיווחים, נפצע אחד הדייגים. לרשת עלה סרטון שמתעד את הרגעים לאחר הפגיעה, כאשר הספינה עולה באש והדייגים נמלטים ממנה לחוף

חיל הים הישראלי פתח היום באש על ספינת דיג פלסטינית ששטה מול חופי עזה. הספינה התלקחה ואחד הדייגים אף נפצע.

בסרטון שהעלה גולש פלסטיני לרשת, נראית הספינה כשממנה עולה עשן אפור סמיך. ככל שהיא מתקרבת לחוף, העשן הולך וגובר. עם עגינתה נראית הספינה כשהיא עולה בלהבות ושני דייגים צעירים נמלטים החוצה.

הספינה אותרה על ידי צה"ל מול חופי בית לאהייה בצפון רצועת עזה. לפי חוקי המצור הישראלי על עזה, אסור לספינות הדייגים להתרחק יותר מחמישה ק"מ מהחוף. מדובר צה"ל נמסר לסוכנויות הידיעות כי חיל הים פתח באש לעבר ספינות דיג, לאחר שהצוות התעלם מיריות האזהרה ומהקריאות לשוב לחוף.

לטענת צה"ל, אנשי חיל הים סייעו לדייגים לכבות את הספינה שכאמור עלתה באש. ראש איגוד הדייגים בעזה אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הצוות לא יכל לכבות את השריפה. משרד החקלאות העזתי קרא לישראל "להפסיק להפוך את סירות הדיג למטרה", מפני שזו פרנסתם היחידה.

ביום חמישי האחרון דיווחו גורמי רפואה פלסטיניים כי דייג אחד נהרג ודייג נוסף נפצע בתקרית דומה בחוף עזה. חיל הים הכחיש אז מעורבות בירי שכזה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק