תיעוד: כך מבצעים חיילי צה"ל מעצר בבילעין

בכפרים נעלין ובילעין יש לא פעם הפרות סדר ועימותים בין פלסטינים לחיילי צה"ל, על רקע הפגנות בסמוך לגדר ההפרדה. אתמול, צילם תושב בילעין חיילי צה"ל שנכנסים לביתו, ככל הנראה כדי לבצע מעצר. הצצה נדירה למציאות אחרת

לא פעם אנו שומעים על הפגנות של פלסטינים בבילעין ובנעלין בסמוך לגדר ההפרדה, הפגנות שגוררות הפרות סדר ועימותים בין חיילי צה"ל לפלסטינים במקום.

רק לפני חודש כ-200 פלסטינים, ישראלים ואזרחים זרים הפגינו סמוך לגדר ההפרדה בכפר נעלין, ליד רמאללה. 300 נוספים התקהלו סמוך לכפר בילעין. המפגינים אף יידו אבנים לעבר חיילי צה"ל.

בעקבות ההפגנות והפרות הסדר, מבצעים חיילי צה"ל מעצרים בכפרים. בסרטון שפורסם באתר האינטרנט "יו-טיוב" ניתן לראות צילום נדיר יחסית של חיילי צה"ל מבצעים מעצר בתוך בית בבילעין. הסרטון הועלה לרשת על ידי היתאם אל-כתיב, תושב המקום.

בסרטון נראים החיילים נכנסים לבית כשהם חמושים. הם צועקים לדיירי הבית "לעצור" ומפצירים בהם להפסיק לצלם. בעל הבית משיב לחיילים: "אבל אתם בבית שלי". החיילים מתעקשים: "תסגור את המצלמה עכשיו". בעל הבית עונה: "למה, זה הבית שלי", ובמקום מתפתח דין ודברים.

לא ברור מה הייתה מטרת הכניסה של חיילי צה"ל לבית הזה בכפר, אך אין ספק שמצלמתו של אל-כתיב מאפשרת הצצה למציאות שבדרך כלל עוברת על ידינו.

עוד תמונות וסרטונים בכיכוב צה"ל:

שוטר מג"ב משפיל פלסטיני - ומצלם

המשחק החדש של חיילי צה"ל במחסום

מופע הסקס של תיאטרון צה"ל

חיילי צה"ל מתעללים - ומעלים לרשת

חיילים מגדוד שמשון מבעירים את חבריהם

חשיפה: חמאס אוסף מידע אישי על חיילי צה"ל