הישראלי שהסתנן ללבנון הועבר לישראל

הלילה הודיעו מקורות ביטחוניים לבנוניים כי הישראלי, בשנות ה-30 לחייו, בעל חזות מזרח אירופית, מוחזק על ידי כוחות הצבא. כוחות יוניפי"ל פעלו לתווך בהעברתו לישראל, והבוקר הוא חצה את הגבול בחזרה - ישירות לחקירת המשטרה

כך תועד הצעיר הלוקה בנפשו (חדשות 2)

הצעיר הישראלי שחצה השבוע את הגבול ללבנון, הוחזר הלילה בחזרה לישראל בתום חקירה שעבר על ידי כוחות הצבא וגורמי ביטחון לבנוניים - כך הודיע הבוקר דובר צה"ל. הצעיר הועבר לחקירת המשטרה בארץ. "החזרתו התאפשרה הודות לנכונות ולהתעניינות של כוחות יוניפי"ל", אמרו בצה"ל.

מוקדם יותר אישרו מקורות ביטחוניים בביירות כי הישראלי מוחזק על ידי כוחות הצבא. "הצבא הלבנוני מחזיק בישראלי", אמרו המקורות. "הוא ממוצא מזרח-אירופי, וסובל מבעיות פסיכולוגיות קשות", הם הוסיפו.

התצפית זיהתה את הצעיר חוצה את הגדר

חיילים לאורך הגבול בלבנון (רויטרס)
באמצע השבוע זיהתה תצפית של צה"ל את הצעיר הישראלי, ככל הנראה בשנות ה-30 לחייו, בשעה שהוא מדלג מעל הגדר וחוצה את הגבול. סיור צה"לי הוזעק לנקודה בה הוא חצה את הגדר, אולם הצעיר כבר נעלם בשטח הלבנוני. דקות לאחר מכן הגיע הדיווח מלבנון: "צבא לבנון עצר בכפר עיתרון גבר בעל חזות מערבית, עם שיער בלונדיני ועם צלקת על ראשו, ולקח אותו לחקירה".

מאוחר יותר דיווחו מקורות לבנוניים, כי אדם לא מזוהה חצה את הגבול מישראל, נעצר על ידי תושבי הכפר עיתרון ונמסר לידי הצבא. המקורות הוסיפו כי בכליו של הצעיר לא נמצאו מסמכים מזהים כלשהם, וייתכן שהוא סובל מסכיזופרניה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה