הרמטכ"ל יעיד נגד גנב האשראי

בבית הדין הצבאי ביפו הוגש היום כתב אישום מתוקן נגד רב"ט לואיס מסקוטה, באשמת גניבת כרטיס האשראי מהרמטכ"ל גבי אשכנזי. בכתב האישום המתוקן הוסר סעיף האישום בגין גניבת האקדח מלשכת הרמטכ"ל, אך הושאר סעיף גניבת כרטיס האשראי. פרקליטו של מסקוטה, עידן פסח, אומר היום כי הרמטכ"ל עצמו צפוי להעיד במשפטו של החייל

התפתחות בפרשת החייל לואיס פקונדו מסקוטה, הנאשם בגניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי: כתב אישום מתוקן הוגש היום נגד מסקוטה בבית הדין הצבאי ביפו, שמסיר ממנו את האחריות לגניבת האקדח ממשרדו של הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כתב אישום המתוקן נגד החייל בן ה-20 שעשה צחוק מנוהלי האבטחה והשמירה בלשכת הרמטכ"ל, הושג הודות להודאתו של מסקוטה בגניבת פרטי כרטיס האשראי של אשכנזי. בתמורה לכך הוסרו מכתב האישום עבירות של סיוע לסחר בנשק ושוד בנסיבות מחמירות.

כזכור, רב טוראי לואיס מסקוטה, בן 20 מרעננה, גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי, העביר אותם לעבריינים, והצליח להביך את הצבא כולו. פרקליטו של מסקוטה, עורך הדין עידן פסח אמר היום לחדשות 2 באינטרנט כי בשלבים הבאים של המשפט יעיד נגדו גם בעל הכרטיס, הלא הוא הרמטכ"ל אשכנזי.

"לא הייתה לי ברירה"

בשיחה מתוך תא המעצר לפני כחצי שנה, תיאר מסקוטה איך נכנס ללשכה הרגישה ביותר במדינה, וצילם יחד עם חיילים נוספים את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ואת תעודת החוגר שלו.

מסקוטה סיפר שלא היה החייל היחידי שבא במגע עם הכרטיסים הרגישים של הרמטכ"ל שהיו מונחים ללא השגחה על שולחן המזכירה. הוא גם התוודה כי ניצל פרצה זו, וצילם את כרטיס האשראי של אשכנזי ואת תעודת החוגר שלו כחמישה חודשים לפני חשיפת הפרשה.

מסקוטה עלה לארץ מארגנטינה לפני ארבע שנים. זמן קצר אחר כך הכיר את יעל, עולה חדשה מארגנטינה גם היא. לפני שנה עברו להתגורר יחד ולפני שלושה חודשים היא בישרה לו שהיא בהיריון
והם החלו לתכנן את החתונה.

היה במצוקה כלכלית

מסקוטה ובת זוגו נקלעו עם הזמן למצוקה כלכלית, מכיוון שמשכורתה של יעל כסייעת בגן ילדים לא הספיקה לממן אותם. את המצוקה הזאת זיהו כמה ערבים ישראלים שהכירו את מסקוטה מהעבר, והחליטו לנצל את המצוקה הזאת ולסחוט אותו.

לדברי מסקוטה הוא הכיר בחור ערבי שנהג להלוות לו סכומי כסף, כאשר היה במצוקה. לדבריו יום אחד הבחין אותו בחור בתמונה של הכרטיס של אשכנזי במכשיר הסלולרי שלו והחליט כי הוא מעוניין לשים את ידיו על הכרטיס.

קורבן או פושע?

עוד לפני הפריצה ללשכת הרמטכ"ל הסתבך מסקוטה בגנבת אקדח ושני רובי אם-16. באחד המקרים תקף חייל, אח שכול, ופצע אותו באורח חמור. במקרה זה כל האמצעים היו כשרים מבחינתו כדי להשיג את כלי הנשק, למכור אותם ולכסות את החובות.

האם היה מסקוטה קורבן תמים וחסר אונים שנפל ברשתם של גורמים עבריינים, או בחור אלים שלא ידע גבולות? לדבריו כל המעשים שבוצעו היו בעקבות מסכת איומים קשה וכי כל העבירות נבעו מכיוון שפחד לגורל משפחתו.