כך נראה האיש שחצה את גבול לבנון

יותר סימני שאלה מסימני קריאה: האלמוני שחצה את הגבול הישראלי-לבנוני תועד כשהוא אזוק. האלמוני נחקר על ידי צבא לבנון, והתמונות הועברו לגורמים ישראליים כדי שיעזרו לפתור את התעלומה. נבדקת האפשרות כי מדובר באדם הלוקה בנפשו, אבל בצה"ל ממשיכים לבדוק את כל האופציות

מיהו הישראלי האלמוני שחצה את הגבול לתוך שטח לבנון? היום הועברו מלבנון לידי גורמים ישראלים התמונות הללו, בהן נראה האלמוני, כדי שאולי בישראל יסייעו בזיהוי האיש ויצליחו לפתור את התעלומה.

האלמוני נתפס אתמול (שלישי) בידי צבא לבנון והוא ניראה בתמונות אזוק בידיו. היום הוא נחקר בידי גורמי המודיעין הלבנונים, אך שמר על שתיקה. גם בישראל נמשכת הבדיקה על מנת להבין מי האיש, כאשר אחת האפשרויות שנבדקות היא שמדובר באדם שלוקה בנפשו.

"בעל חזות מערבית"

תצפית צה"ל זיהתה את הצעיר, בשנות ה-30 לחייו, בשעה שהוא דילג מעל הגדר וחצה כבר את הגבול. סיור צה"לי הוזעק לנקודה בה הוא חצה את הגדר, אולם הצעיר כבר נעלם בשטח הלבנוני. צה"ל העביר תלונה רשמית ליוניפי"ל. דקות לאחר מכן הגיע הדיווח מלבנון: "צבא לבנון עצר בכפר עיתרון גבר בעל חזות מערבית, עם שיער בלונדיני ועם צלקת על ראשו, ולקח אותו לחקירה". 

מאוחר יותר דיווחו מקורות לבנוניים, כי אדם לא מזוהה חצה את הגבול מישראל, נעצר על ידי תושבי הכפר עיתרון ונמסר לידי הצבא. "הוא לא מדבר ערבית, וייתכן שהוא ישראלי", מסר מקור לבנוני. הלבנונים מסרו כי הצעיר חצה את הגבול מלבנון לשטח ישראל מוקדם יותר, וכעבור כמה שעות חזר לתוך לבנון - אולם בצה"ל לא מכירים כלל אירוע מסוג זה.

מקורות בטחוניים לבנוניים הוסיפו כי בכליו של הצעיר לא נמצאו מסמכים מזהים כלשהם, וייתכן שהוא סובל מסכיזופרניה. ביוניפי"ל אישרו את הדיווח על האדם שחצה את הגבול, אולם לא הוסיפו פרטים נוספים.