ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

שר הביטחון מפר את האיפול התקשורתי בנושא המו"מ על העסקה לשחרור שליט: "אנחנו מחוייבים פיקודית וערכית להביא את גלעד חי ובריא", אמר ברק בכנס החינוך בחולון, "לא בכל מחיר, אבל בכל מהלך ראוי ואפשרי כדי לקדם את הבאתו הביתה במהירות"

יומיים לפני יום הולדתו ה-23 של גלעד שליט ועל רקע הדיווחים השוטפים על התקדמות במשא ומתן לשחרורו - מפר הערב שר הביטחון, אהוד ברק, את האיפול התקשורתי עליו הורה ראש הממשלה נתניהו בכל הנוגע לעסקה נרקמת בעניין החייל החטוף, ומתייחס לדיווחים בכלי התקשורת מהשבועות האחרונים אודות "התקדמות דרמטית" בדרך לעסקת חילופי אסירים.

"אנחנו עדיין קשובים לעניין גלעד שליט, הכותרות של העיתונים מלאות ואני לא רוצה להוסיף על הדברים כי בעניין הזה כל המוסיף גורע", אמר ברק בכנס החינוך בחולון.

"אני רק אומר שאנחנו נשארים מחוייבים פיקודית וערכית להביא את גלעד חי ובריא", הוסיף שר הביטחון לקול מחיאות הכפיים של הקהל, אבל מייד סייג: "לא בכל מחיר, אבל בכל מהלך ראוי ואפשרי כדי לקדם את הבאתו הביתה במהירות האפשרית".

"המשאב היחיד שלנו הוא השכל"

שר הביטחון דיבר גם על הנושא שלשמו הוזמן לכנס - החינוך בישראל. "הביטחון בישראל נקבע במידה רבה מאוד על ידי החינוך", הדגיש. "שמחנו מאוד לראות רשימה ארוכה של בתי ספר בהם שיעור ההתגייסות ליחידות קרביות הוא יוצא מהכלל".

"החינוך משפיע על הוויית המדינה כולה", הוסיף ברק. "הוא מתחיל בבית ובבית הספר. האלימות במשפחה וברחובות הן תוצר לוואי של החינוך הזה. במציאות המיוחדת של ישראל - אין לנו כמעט משאבים טבעיים - המשאב היחיד שלנו הוא השכל. אסור לאבד את הערך הזה ואת התרומה שלו".

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק