הדס שליט התגייסה לצה"ל

יומיים לפני יום הולדתו של החייל החטוף גלעד השליט, אחותו הדס מתגייסת הבוקר לצה"ל. הדס, שסיימה שנת שירות, סירבה להצטלם ונסעה לבקו"ם ללא הוריה. חייל צה"ל נהג ברכב בו נסעה

נועם ואביבה שליט מגייסים הבוקר את בתם הדס לצה"ל, כשברקע מתגברים הדיווחים על התקדמות מהותית בדרך לעסקה שתצא לפועל "עוד לפני החגים". משפחת שליט אמרה לחדשות 2: "כל שמועה המדברת על התקדמות, יש בה משום תקווה. אבל אין אנו משלים את עצמנו - עדיין לא ראינו משהו אמיתי".

הבוקר כבר יצאה הדס מביתה ביישוב מצפה הילה, ויצאה לכיוון בסיס הקליטה והמיון. ברכב בו נסעה, ללא הוריה, נהג חייל צה"ל. ממצפה הילה נסעה שליט ללשכת הגיוס בחיפה ומשם לתל השומר. בתום הטירונות שתעבור היא צפויה להשתלב בתפקידי ת"ש.

אתמול דיווח העיתון הפלסטיני "אל-מנאר" כי במקביל ליציאת משלחת חמאס לקהיר, אישרו מקורות אירופיים כי עסקת השבויים בין ישראל לארגון אכן קרובה, וקיים סיכוי שתמשש עוד טרם "החגים היהודיים".

"לאחר שהמתווך הגרמני ביקר בישראל ובמצרים בשבוע שעבר, ובמקביל גם נועד עם בכירי חמאס - הוסרו המכשולים האחרונים בעסקה", מסרו המקורות לעיתון. לדבריהם, אותם "מכשולים" היו בגדר מציאת מדינות שתסכמנה לארח מספר מאסירי החמאס אותם התעקשה ישראל לגרש במסגרת העסקה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל למען קידום המגעים לשחרור החייל גם במסגרת ביקורו באירופה. מחר הוא צפוי להגיע לברלין, שם ינסה לקדם את מאמצי השחרור מול הקנצלרית אנגלה מרקל.

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק