תעלומה בגבול הצפון: האם ישראלי חצה את הגבול?

תצפית של צה"ל זיהתה היום אחר הצהריים דמות חשודה עוברת את הגדר ונכנסת לשטח לבנון. דקות לאחר מכן התקבל דיווח מלבנון: צעיר בלונדיני עם צלקת על ראשו חצה את הגבול והועבר לחקירה. בלבנון אומרים: "אין עליו מסמכים מזהים, ייתכן שהוא ישראלי חולה נפש"

צבא לבנון עצר היום אחר הצהריים אדם "בעל חזות מערבית", לטענתם, שחצה את הגבול מישראל. החשוד נלקח לחקירה אצל כוחות הביטחון הלבנוניים.

תצפית צה"ל זיהתה את הצעיר, בשנות ה-30 לחייו, בשעה שהוא דילג מעל הגדר וחצה כבר את הגבול. סיור צה"לי הוזעק לנקודה בה הוא חצה את הגדר, אולם הצעיר כבר נעלם בשטח הלבנוני. צה"ל העביר תלונה רשמית ליוניפי"ל. דקות לאחר מכן הגיע הדיווח מלבנון: "צבא לבנון עצר בכפר עיתרון גבר בעל חזות מערבית, עם שיער בלונדיני ועם צלקת על ראשו, ולקח אותו לחקירה". 

מאוחר יותר דיווחו מקורות לבנוניים, כי אדם לא מזוהה חצה את הגבול מישראל, נעצר על ידי תושבי הכפר עיתרון ונמסר לידי הצבא. "הוא לא מדבר ערבית, וייתכן שהוא ישראלי", מסר מקור לבנוני. הלבנונים אומרים כי הצעיר חצה את הגבול הבוקר לשטח ישראל, וכעבור כמה שעות חזר לתוך לבנון - אולם בצה"ל לא מכירים כלל אירוע מסוג זה.

מקורות בטחוניים לבנוניים הוסיפו כי בכליו של הצעיר לא נמצאו מסמכים מזהים כלשהם, וייתכן שהוא סובל מסכיזופרניה. ביוניפי"ל אישרו את הדיווח על האדם שחצה את הגבול, אולם לא הוסיפו פרטים נוספים.