"עסקת שליט תושלם עד החגים"

מקורות אירופיים מדווחים הערב כי עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס תצא לפועל עוד לפני "החגים היהודיים". על פי הדיווח, "המתווך הגרמני הסיר את המכשולים האחרונים לקראת העסקה"

האם גלעד שליט יחגוג כבר את ראש השנה הקרוב בחיק משפחתו במצפה הילה? העיתון הפלסטיני "אל-מנאר" מדווח היום כי במקביל ליציאת משלחת חמאס לקהיר, אישרו מקורות אירופיים יודעי דבר כי עסקת השבויים בין ישראל לארגון תצא לדרך במה שכונה - "ערב החגים היהודיים".

"לאחר שהמתווך הגרמני ביקר בישראל ובמצרים בשבוע שעבר, ובמקביל גם נועד עם בכירי חמאס - הוסרו המכשולים האחרונים בעסקה", מסרו המקורות לעיתון. לדבריהם, אותם "מכשולים" היו בגדר מציאת מדינות שתסכמנה לארח מספר מאסירי החמאס אותם התעקשה ישראל לגרש במסגרת העסקה.

"האסירים יגורשו וישובו בתום שנה"

"האסירים אכן יגורשו", דווח בעיתון. "סוריה, סודן ומדינות אירופיות נוספות הסכימו לקבל את אותם אסירים מגורשים - אולם החמאס הצליח להשיג ערבויות בין-לאומיות לכך שאותם אסירים ישובו לביתם בתום תקופה שהוגדרה מראש - שנה שלמה", אמרו המקורות.

העיתון אף שיבח את ישראל ואת מנגנוני הביטחון על שמירת הדיונים האחרונים תחת ערפול תקשורתי מוחלט, ולא חסך שבחים גם מבכירי החמאס. "הם התחייבו לשמור על שקט בכל הקשור לעסקה, על מנת שהיא תצא אל הפועל", נכתב.

יש התקדמות - אין פריצת דרך

מוקדם יותר אישרו בארגון כי אכן חלה התקדמות בעסקה המיוחלת - וזאת הודות למעורבות המתווך הגרמני. עם זאת, מדגיש מקור בחמאס, כי "עדיין אין פריצת דרך במגעים".

בכיר חמאס איימן טהא אישר היום את דבריו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, והצהיר כי  גרמניה מעורבת בעסקה הנרקמת. לדבריו, ההתערבות הגרמנית הביאה ל"תזוזה בסוגייה".

סוכנות הידיעות רויטרס שהביאה מדבריו של טהא צוטטה "מקורב לנושא", שטען כי ישראל הגמישה את עמדותיה בנוגע לשחרור האסירים הפלסטינים. על פי המקור ישראל כבר לא מתעקשת על גירוש האסירים ומוכנה שהם ישובו לביתם בגדה. בישראל, כצפוי, ממשיכים לסרב להתייחס לדיווחים על התקדמות בעסקת שליט.

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק