הפלסטינים: 4 הרוגים ו-3 פצועים בתקיפת צה"ל ברפיח

בצה"ל החליטו שלא לעבור לסדר היום, וכלי טייס של חיל האוויר תקפו מנהרה להברחת נשק ברצועת עזה, בתגובה לתקרית הירי אמש. הפלסטינים מדווחים על הרוגים, פצועים ונעדרים. מערכת הביטחון: חמאס הורה שלא לירות לעבר ישראל, אך מתיר פעילות לאורך הגדר

מנהרה בדרום הרצועה. עדיין יש נעדרים (רויטרס)

לא עוברים לסדר היום: הפלסטינים מדווחים הבוקר כי בתקיפת חיל האוויר של צה"ל הלילה ברפיח, נהרגו לפחות ארבעה בני אדם ושלושה נוספים נפצעו. על פי הדיווחים מדרום הרצועה, מצבם של הפצועים בינוני, והם הועברו לבתי החולים באזור.

הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מנהרה להברחת נשק ברפיח, בתגובה לתקרית הירי אמש, בה נפצע גשש צה"ל פצעים קלים מאוד. מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי "זוהתה פגיעה ישירה במטרות". הבוקר מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים כי בתקיפה נהרגו לפחות ארבעה בני אדם, ששהו במנהרה בזמן תקיפתה. עוד נמסר כי שני בני אדם נלכדו תחת הריסות המנהרה.

בצה"ל רואים בחומרה את התקרית שאירעה אתמול בשעות הערב בצפון הרצועה, אך עם זאת מאמינים כי המצב הביטחוני לאורך גדר המערכת אינו צפוי להשתנות בקרוב. במערכת הביטחון מעריכים כי הארגונים החמושים בעזה ממשיכים להיות מחויבים להוראת החמאס שלא לירות רקטות לעבר ישראל, אך עם זאת קיבלו יד חופשית להתקרב ולנסות להוציא פעולות טרור בסמוך לגדר ההפרדה.

החייל נבהל מהפצמ"ר, נפל ונפצע 

אתמול זיהה כוח צה"ל של חטיבת הנח"ל שלושה פלסטינים שמתקרבים לגדר המערכת. כוח נח"ל הזהיר את הדמויות החשודות, ומשאלו לא שעו לקריאות, פתחו החיילים בירי אזהרה באוויר. ואולם, מדובר צה"ל נמסר כי הדמויות המשיכו להתקרב באוויר ואז פתחו החיילים בירי.

כתוצאה מהאש נפצע פלסטיני אחד באורח אנוש וקיבל טיפול רפואי בשטח. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, אך מת מפצעיו. מהירי נפגע פלסטיני נוסף והשלישי נמלט. בעזה דיווחו כי שני בני אדם נפצעו באירוע, שניהם חקלאים שעבדו באזור.

זמן קצר לאחר מכן, סמוך לשעה 18:30 בערב, נורו שתי פצצות מרגמה לעבר בסיס זיקים. עדי ראייה דיווחו שהפצצות נפלו בשטח פתוח. גשש, ששהה סמוך למקום הנפילה, שמע את השריקה וניסה להימלט. הוא החל לרוץ אך לרוע המזל מעד ונפצע קל מרסיסים. הוא קיבל טיפול רפואי במקום ולא נזקק לטיפול נוסף בבית החולים.