חייל גולני שירה למוות בחברו יישאר במעצר עד תום ההליכים

בית הדין הצבאי בחיפה התיר היום לפרסום את שמו של חייל גולני ששיחק עם נשקו, כיוון אותו וירה למוות בחברו מטווח 16 מטרים: סמל דניאל דרזנר, בן 20 מת"א. הוא יואשם בהריגה ולא בגרימת מוות ברשלנות - ויישאר במעצר עד תום ההליכים

החייל המואשם בהריגה, היום בבית הדין (חדשות 2)

הותר לפרסום: סמל דניאל דרזנר, בן 20 מתל אביב הוא החייל שירה למוות במהלך משחק עם נשקו בחייל אור חדד ז"ל לפני כשבועיים, בבסיס "גולני" ברמת הגולן - כך התיר היום לפרסום בית הדין הצבאי של פיקוד הצפון בחיפה. סמל דרזנר צפוי להיות מואשם בהריגת חדד ז"ל ובשימוש לא חוקי בנשק, והוא יישאר במעצר עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, כיוון דרזנר את נשקו לעבר חדד וירה בו ממרחק של 16 מטרים. הוא אמר לחברו "תסתכל איך אני מכוון על חדד" - ואז נורתה הירייה ממנה נפצע חדד קשה, ומאוחר יותר מת מפצעיו.  בכתב האישום נטען עוד כי דרזנר ככל הנראה לא פרק את הנשק.

"המשפחה מביעה צער עמוק על שאירע", אמר היום עורך דינו של דרזנר, ירון שניידר. "כתב האישום יכול היה להיות מתון יותר. מדובר בחייל קרבי המשרת בגולני, שעשה מאמצים להעלות את הפרופיל שלו", הוא הוסיף. "הוא מעד, וצריך להתחשב גם בו".

החיילים העידו בתחקיר: המוות - כתוצאה ממשחק בנשק

על פי עדויות שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט במהלך התחקיר שנערך בבסיס צה"ל, עלה כי פליטת הכדור הקטלני הייתה כתוצאה ממשחק בנשק. אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט הורה בזמנו על הקמת ועדת חקירה שתחקור את נסיבות מותו של חדד.

עדות שהגיעה מהבסיס בו התרחש האירוע הקשה מספרת, כי החייל היורה הכניס כדור לבית הבליעה בנשק ונקר. כתוצאה מכך פגע כאמור הכדור בגבו של חייל אחר ופצע אותו קשה מאוד.

מג"ד 51 ביקר את משפחתו של אור חדד