השבוע: הדס שליט מתגייסת לצה"ל

כשהיא נושאת עמה מטען רגשי יוצא דופן, ובידיעה שאחיה עדיין לובש מדים ומוחזק בשבי החמאס בעזה, תתגייס השבוע אחותו הצעירה הדס לצה"ל. "חינכנו את ילדינו להתגייס ולתרום למדינה", אומרת המשפחה. השלב הבא במאבק: סרטון בהשתתפות רבים מבכירי אמני ישראל, וניסיון שכנוע של משפחות האסירים

משפחת שליט באוהל המחאה. מלח הארץ (חדשות 2)

עולה על מדים: בפתחו של היום ה-1,158 של אחיה בשבי החמאס ברצועת עזה, תשוב ביום רביעי השבוע משפחת שליט ממצפה הילה לבסיס הקליטה והמיון של צה"ל. הדס (19 וחצי), בת הזקונים במשפחה, תקבל כרטיס חוגר ותצטרף ללובשי המדים. היא הייתה בת 16 כשאחיה נחטף, ולבטח לא העלתה על דעתה שכשתתגייס הוא והמדינה כולה ימתינו עדיין לשחרורו.

לאחר שסיימה את לימודיה בהצטיינות, יצאה הדס לשנת שירות. לכל אורך הקמפיין התקשורתי לשחרור אחיה, מיעטה ליטול חלק באירועים הפומביים ובחרה שלא להיחשף לתקשורת. עם זאת, אומרים מקורבים למשפחה, הקשר בינה לגלעד היה קשר מיוחד, שהתפתח במיוחד בזמן שירותו הצבאי של האח הבכור יואל.

הדס צפויה להגיע בתום הטירונות שתעבור לתפקיד ת"ש, ייתכן שאפילו בחטיבת השריון בו שירת אחיה. אם למישהו עוד היה צל של ספק איזו משפחה מיוחדת ויוצאת דופן היא משפחת שליט, כדאי שיתייחס לדברים שהשמיעו נועם ואביבה, הוריו של החייל החטוף בחודשים האחרונים, באשר לגיוסה של הדס. "חינכנו את ילדינו להתגייס ולתרום למדינה, וכך הדס עושה", אמרו ההורים לאחרונה.

אמני ישראל שוב מתגייסים

השבוע גם יצויין יום הולדת 23 לגלעד, יום הולדתו הרביעי בשבי. לרגל האירוע, התגייסו בכירי אמני ישראל לצילום סרטון מיוחד בו הם קוראים להחזרתו המיידית הביתה. זאת, במסגרת השקתו הרשמית של אתר אינטרנט חדש, שייקרא "צבא החברים של גלעד". האתר ינוהל על ידי הפעילים והמתנדבים במטה המאבק.

"אם ראש הממשלה יידע שברשת שהקמנו רשומים מאות אלפי תומכים, לא הוא ולא חבריו השרים יוכלו להתעלם מהעניין בעת הרמת האצבע ברגע האמת", אומר היום ראש מטה המאבק לשחרור החייל, שמשון ליבמן. "אנחנו העם, אנחנו הלב של המדינה".

בין האמנים שיטלו חלק בהפקת הסרטון המיוחד, יהיו רן דנקר, נינט טייב, בועז שרעבי, יהודה פוליקר, מרגלית צנעני וקורין אלאל, וגם יעל בר זוהר, קרן מור, דורון ג'מצי, ליאור נרקיס ורבים אחרים יופיעו בו.

במסגרת מה שמגדירים במטה לשחרורו החייל "השלב הבא" במאבק, צפויים השבוע לחסום פעילי המטה את הכניסה לשלושת בתי הכלא הביטחוניים - "הדרים", "שאטה" ו"שקמה", וימנעו מאוטובוסים שיסיעו משפחות אסירים לבקר את בניהן. פעילי המטה מתכוונים לעלות על האוטובוסים ולנסות ולשכנע את המשפחות להפעיל לחץ על האסירים לקדם את המשא ומתן לעסקה כוללת.

הווידאופדיה: גלעד שליט