החייל שגנב מהרמטכ"ל מדבר לראשונה

לואיס מסקוטה הצליח להביך את צמרת צה"ל לאחר שהעביר את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי לגורמים עבריינים. בראיון ראשון הוא מספר על קשיי ההתאקלמות בארץ, על המצוקה הכלכלית ועל בת זוגו שמצפה לתינוק ראשון. לדבריו של מסקוטה עוד חיילים רבים נחשפו לפרטים אישיים של אשכנזי ב"לשכה הרגישה במדינה"

החייל שגנב מהרמטכ"ל מדבר לראשונה מהכלא: רב טוראי לואיס מסקוטה, בן 20 מרעננה, הוא החייל שגנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי, העביר אותם לעבריינים, והצליח להביך את הצבא כולו. בשיחה מתוך תא המעצר, מתאר מסקוטה איך נכנס ללשכה הרגישה ביותר במדינה, איך גם חיילים נוספים צילמו את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ואת תעודת החוגר שלו, ואיך לא הייתה לו ברירה, אלא למכור את הפרטים לעבריינים.

בבית הדין הצבאי ביפו יוגש ביום ראשון כתב אישום נגד ילד בן 20 שעשה צחוק מנוהלי האבטחה והשמירה בלשכת הרמטכ"ל, אחד המשרדים הרגישים והמאובטחים ביותר במדינה. בראיון ראשון מספר מסקוטה כי הוא לא היה החייל היחידי שבא במגע עם הכרטיסים הרגישים של הרמטכ"ל שהיו מונחים ללא השגחה על שולחן המזכירה. הוא גם מתוודה כי ניצל פרצה זו, וצילם את כרטיס האשראי של אשכנזי ואת תעודת החוגר שלו לפני כחמישה חודשים.

מסקוטה עלה לארץ מארגנטינה לפני ארבע שנים. זמן קצר אחר כך הכיר את יעל, עולה חדשה מארגנטינה גם היא. לפני שנה עברו להתגורר יחד ולפני שלושה חודשים היא בישרה לו שהיא בהיריון
והם החלו לתכנן את החתונה.

היה במצוקה כלכלית

מסקוטה ובת זוגו נקלעו עם הזמן למצוקה כלכלית, מכיוון שמשכורתה של יעל כסייעת בגן ילדים לא הספיקה לממן אותם. את המצוקה הזאת זיהו כמה ערבים ישראלים שהכירו את מסקוטה מהעבר, והחליטו לנצל את המצוקה הזאת ולסחוט אותו.

חשוד גם בגניבת נשק כדי לכסות חובות, ארכיון (רויטרס)
לדברי מסקוטה הוא הכיר בחור ערבי שנהג להלוות לו סכומי כסף, כאשר היה במצוקה. לדבריו יום אחד הבחין אותו בחור בתמונה של הכרטיס של אשכנזי במכשיר הסלולרי שלו והחליט כי הוא מעוניין לשים את ידיו על הכרטיס.

קורבן או פושע?

עוד לפני הפריצה ללשכת הרמטכ"ל הסתבך מסקוטה בגנבת אקדח ושני רובי אם-16. באחד המקרים תקף חייל, אח שכול, ופצע אותו באורח חמור. במקרה זה כל האמצעים היו כשרים מבחינתו כדי להשיג את כלי הנשק, למכור אותם ולכסות את החובות.

האם היה מסקוטה קורבן תמים וחסר אונים שנפל ברשתם של גורמים עבריינים, או בחור אלים שלא ידע גבולות?. לדבריו כל המעשים שבוצעו היו בעקבות מסכת איומים קשה וכי כל העבירות נבעו מכיוון שפחד לגורל משפחתו.