שני כתבי אישום בפרשת גניבת אשראי הרמטכ"ל

חמודי מג'אדלה אביב ונאשף סדיר, צעירים בשנות ה-20 לחייהם נאשמים בסחר בנשק, ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה והונאה בכרטיס חיוב. הפרקליטות: הם חסרי מעצורים ומסוכנים

החייל ל' בבית המשפט, אתמול (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשו הבוקר שני כתבי אישום נגד חמודי מג'אדלה בן 22 מתל-אביב ונאשף סדיר בן 20 מקלאנסווה המעורבים בפרשת גניבת פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. על פי החשד, השניים סחרו בנשק ואחד מהם אף עשה שימוש בכרטיס האשראי. במקביל הוגשו נגד השניים בקשות להארכת מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של ל', החייל החשוד בגניבת פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ובעבירות נשק.  

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוני מודריק מפרקליטות מחוז ת"א עולה כי השניים נאשמים בעבירות של סחר בנשק, ניסיון לסחר בנשק, ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב, שיבוש במהלכי חקירה והדחה.

מג'אדלה עבד עם החייל שעל פי החשד העתיק את פרטי האשראי של הרמטכ"ל, בקצבייה ברעננה עוד לפני שירותו בצבא ושידל אותו, כך על פי האישום, למכור לו כלי נשק. החייל מצא בלשכת הרמטכ"ל את פרטי האשראי של אשכנזי, והעבירם למג'דלה שהעבירם לאנשים נוספים שביצעו רכישות בכרטיס בסכום של כ-2,000 שקלים. הוא גם גנב אקדח אספנות מלשכת הרמטכ"ל, והעבירו למג'אדלה תמורת 4,000 שקלים.

החשד: צילם את האשראי בסלולרי

על פי כתב האישום, במהלך חודש אפריל נכנס ל' (החייל החשוד בגניבת הפרטים) לאחת הלשכות בקריה וצילם באמצעות המצלמה בטלפון הנייד שברשותו, את כרטיס האשראי ואת תעודת הקצין של הרמטכ"ל, שנמצאו אצל מזכירותיו של הרמטכ"ל. החייל הציע למג'אדלה לעשות שימוש בפרטי כרטיס האשראי שברשותו, ובכך יפרע את חוב שהוא חב לו.

עוד נאשם מג'אדלה כי במהלך שנת לפני גיוסו של ל' לצה"ל, הוא פנה אל החייל בבקשה שכאשר יתגייס יגנוב עבורו תמורת תשלום אמצעי לחימה שונים וכך היה - מג'אדלה העביר את האקדח לנאשם הנוסף נאשף גילה כי האקדח שנמכר לו לא פעיל וגרש מהחייל להחזיר לו את הכסף ששילם בסכום של 4,000 שקלים.

הפרקליטות: הנאשמים מסוכנים וחסרי מעצורים

בבקשה להארכת מעצרו של נאשף עד תום ההליכים ציינו בפרקליטות כי הוא הוכיח במעשיו שהוא חסר מעצורים ומוכן לבצע עבירות חמורות ולסכן את שלום הציבור ולפיכך קיים חשש של ממש כי ימשיך לסכן את שלומו של הציבוראם ישוחרר.

"מדובר בעבירות חמורות של סחר בנשק שבוצעו, לכאורה, על ידי המשיב ושותפיו ללא כל מעצורים", נטען בבקשה. "מעשיו של המשיב מלמדים כי אין מקום ליתן בו אמון ולשחררו לחלופת מעצר וכן מלמדים על ההכרח להשימו מאחורי סורג ובריח, כבר בשלב התנהלות ההליכים נגדו".

בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים של מגרדלה ציינו בפרקליטות כי במהלך החקירה גבו את עדותן הקופאיות בסופרמרקט, לגבי השימושים בכרטיס האשראי. ואחת מהן סיפרה על ניסיונתיו להדיח אותן לא לספר את הידוע להן במשטרה.

"בנוסף למעשים האמורים ניסה המשיב לשבש החקירה המשטרתית לעניין השימוש בכרטיס האשראי וניסה להדיח המעורבות למסור עדות שקרית ולהימנע מלשתף פעולה עם המשטרה", לשון הבקשה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק