אביו של החייל המותקף על החשוד בגניבת האשראי לרמטכ"ל: "פסולת"

מעצרו של החייל שחשוד בגניבת אשראי מהרמטכ"ל הוארך ב-5 ימים נוספים, לקראת הגשת כתב אישום נגדו גם בגין תקיפה של חייל אחר ובגניבת הנשק האישי שלו. אביו של החייל שהותקף על ידי החשוד, ששכל את בנו השני במלחמת לבנון, הגיע היום לבית המשפט ואמר דברים קשים נגד החייל החשוד: "בגלל פסולת כזאת כמעט שכלתי עוד בן"

החייל שגנב את פרטי כרטיס האשראי ואחד מאקדחי התצוגה של הרמטכ"ל גבי אשכנזי, יישאר במעצר 5 ימים נוספים - כך קבע בצהריים בית הדין הצבאי ביפו, זאת לקראת הגשת כתב אישום נגדו הצפויה כבר ביום ראשון הקרוב. כתב האישום נגד החייל החשוד צפוי להיות חמור ולכלול שורה של עבירות, בהן גניבת שלושה כלי נשק, שוד בנסיבות מחמירות, ניסיון לביצוע גניבת נשק והונאה בכרטיסי חיוב.

מעבר לפרשת האשראי שהגיעה לכותרות, החייל חשוד גם בגניבת נשק צבאי מחייל אחר ופציעתו, בעת ששמר בבסיס הקריה בתל אביב. אביו של החייל שנפצע, דוד איינהורן, ששכל את בנו יהונתן במלחמת לבנון השנייה, הגיע גם הוא היום לבית הדין הצבאי. "הוא חזר לשירות אתמול, אחרי טיפולים אינטנסיביים", סיפר לכלי התקשורת על בנו שנפצע לפני מספר שבועות.

"הוא שבר לו את כל הסינוסים", הוסיף. "פשוט התנפל עליו. יש כאן בעיה ערכית מאוד קשה. אנו מגדלים כאן ילדים ושולחים חיילים לצבא. שכלתי את בני במלחמת לבנון השנייה ובגלל פסולת כזאת כמעט שכלתי עוד בן".

חשד: ביצע עסקאות בהיקף אלפי שקלים

שלשום הותר לפרסום כי הקצין הבכיר שפרטי כרטיס האשראי שלו נגנבו בשבוע שעבר על ידי חייל בשירות סדיר, הוא לא אחר מאשר הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי. החייל חשוד כי צילם את פרטי האשראי של אשכנזי בלשכתו בבסיס הקריה בתל אביב.

בצה"ל מתחו ביקורת קשה ביותר על גורמי האבטחה עם חשיפת פרשת הגניבה המביכה. "מדובר בכישלון חמור של אבטחת המחנה", הסבירו בארגון בדאגה.

במשטרה ובמצ"ח חושדים כי חייל גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, וביצע מספר עסקאות בהיקף של אלפי שקלים. המידע נחשף בעקבות חקירה על גניבה ומכירה של כלי נשק מבסיס במרכז הארץ.

במרכז הפרשה חייל שמשרת כמאבטח מתקנים בבסיס. על פי החשד גנב החייל שני רובי M-16 ואקדח ומכר אותם לאזרח ערבי מאזור השרון בתמורה ל-18 אלף שקלים.

חגג עם החשבון של אשכנזי

עם התקדמות חקירת האירוע, נעצר רוכש הנשק וכן החייל ואחיו הקטין. בהמשך הודה החשוד במעשה וסיפר כי נטל גם את פרטי כרטיס האשראי של לא אחר מאשר הרמטכ"ל אשכנזי.

פרקליטו של החשוד, עו"ד עידן פסח, הכחיש כי מרשו השתמש בכרטיס האשראי לצרכיו והסביר כי הופעל עליו לחץ מאנשי העולם התחתון, כך שלא יכול היה לסרב לדרישתם. "הוא נסחט על ידי בני מיעוטים ונאלץ למעשה לבצע את המעשים הללו, לאור איומים שהופעלו נגדו", הסביר עו"ד פסח בריאיון לגלי צה"ל. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק