חייל צילם את עצמו משפיל פלסטיני - והעלה לפייסבוק

נראה שהעלאת תמונות כאלה לרשת האינטרנט הפכה לכמעט טרנד בקרב הירוקים. חייל צה"ל צולם מנופף באצבע משולשת מול עיניו של עצור פלסטיני כפות ומכוסה עיניים, והעלה להנאת חבריו ברשת. מצה"ל נמסר בתגובה כי "החייל נשפט על ידי מפקדיו ונענש בחומרה, הדבר מנוגד לערכי ולרוח צה"ל"

עלה בפייסבוק (פייסבוק)

כשרואים את התמונה הבאה, עולה לראש שאלה פשוטה מאוד: מה לעזאזל חשב החייל ולמה הוא החליט לפרסם אותה בפרופיל הפייסבוק שלו? למרבה הצער החייל תיעד את עצמו משפיל עצור פלסטיני.

אל התמונה הזו הגענו די במקרה. הסיפור אודותיה עבר מפה לאוזן. אבל מכיוון שאתם (כנראה) לא חברים של הצלם החובב בפייסבוק - לא תצליחו לצפות בתמונות במקור.

התמונה הזו היא תמונה אחת מני רבות שמפרסם החייל בסדיר בחשבון שלו. ברוב התמונות ניתן לראות רגעים ממה שמכונה "ההווי הצבאי", מתובלים בהרבה מאוד הפרות של ביטחון שדה. אך התמונה שלפניכם היא ללא ספק החמורה שבהן.

בתמונה, כפי שניתן לראות בקלות, נראה חייל עושה תנועת אצבע משולשת לעבר מי שנראה כפלסטיני כפות ומכוסה עיניים. התמונה צולמה בתוך ג'יפ סיור צה"לי אחרי מעצר הצעיר הפלסטיני. אבל את מה שלא ראה העציר, כולנו יכולים לראות.

צה"ל: "החייל נשפט על ידי מפקדיו ונענש בחומרה"

ומה אומרים בצה"ל? "החייל אשר העלה את התמונות לרשת האינטרנט האזרחית פעל בניגוד לנהלים, ובניגוד לערכי ולרוח צה"ל", מסרו בתגובה בדובר צה"ל.

בצבא ביקשו להדגיש כי "החייל נשפט על ידי מפקדיו ונענש בחומרה, לקחי התחקיר עברו לכל חיילי היחידה, כדי שמקרים כאלה לא יחזרו. המג"ד עשה תחקיר מול חיילי הגדוד ולא מצאו מקרים דומים. ההתמודדות עם תופעות מסוג זה נעשית באמצעות הגברת המודעות, אכיפה ומתן הדרכה מתאימה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד תמונות וסרטונים של הצלמים בירוק:

שוטר מג"ב משפיל פלסטיני - ומצלם

המשחק החדש של חיילי צה"ל במחסום

מופע הסקס של תיאטרון צה"ל

חיילי צה"ל מתעללים - ומעלים לרשת

חיילים מגדוד שמשון מבעירים את חבריהם

חשיפה: חמאס אוסף מידע אישי על חיילי צה"ל