הותר לפרסום: החייל גנב את פרטי האשראי של הרמטכ"ל

"כשל אבטחה חמור ביותר", כך הגדירו בצה"ל בשבוע שעבר את פרשת החייל שגנב את פרטי האשראי של "קצין בכיר ביותר", כפי שפורסם אז. היום כבר מותר להגיד - הקצין הוא לא פחות מהרמטכ"ל גבי אשכנזי בכבודו ובעצמו, והגניבה התרחשה בלשכתו בקריה

הותר לפרסום: הקצין הבכיר שפרטי כרטיס האשראי שלו נגנבו בשבוע שעבר על ידי חייל בשירות סדיר, הוא לא אחר מאשר הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי. החייל חשוד כי צילם את פרטי האשראי של אשכנזי בלשכתו בבסיס הקריה בתל אביב.

בצה"ל מתחו ביקורת קשה ביותר על גורמי האבטחה עם חשיפת פרשת הגניבה המביכה. "מדובר בכישלון חמור של אבטחת המחנה", הסבירו בארגון בדאגה.

במשטרה ובמצ"ח חושדים כי חייל גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, וביצע מספר עסקאות בהיקף של אלפי שקלים. המידע נחשף בעקבות חקירה על גניבה ומכירה של כלי נשק מבסיס במרכז הארץ.

במרכז הפרשה חייל שמשרת כמאבטח מתקנים בבסיס. על פי החשד גנב החייל שני רובי M-16 ואקדח ומכר אותם לאזרח ערבי מאזור השרון בתמורה ל-18 אלף שקלים.

חגג עם החשבון של אשכנזי

עם התקדמות חקירת האירוע, נעצר רוכש הנשק וכן החייל ואחיו הקטין. בהמשך הודה החשוד במעשה וסיפר כי נטל גם את פרטי כרטיס האשראי של לא אחר מאשר הרמטכ"ל אשכנזי.

פרקליטו של החשוד, עו"ד עידן פסח, הכחיש כי מרשו השתמש בכרטיס האשראי לצרכיו והסביר כי הופעל עליו לחץ מאנשי העולם התחתון, כך שלא יכול היה לסרב לדרישתם. "הוא נסחט על ידי בני מיעוטים ונאלץ למעשה לבצע את המעשים הללו, לאור איומים שהופעלו נגדו", הסביר עו"ד פסח בריאיון לגלי צה"ל. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק