פרקליטו של החייל החשוד: הוא נאלץ לגנוב בגלל איומים

בצה"ל מנסים להתמודד עם פרשת הגניבה המביכה מאישיות בכירה ביותר. "מדובר בכישלון אבטחה חמור", מזהירים בצבא. פרקליטו של החשוד מסביר כי מרשו ביצע את המעשים כתוצאה מלחץ של בני מיעוטים

בצה"ל מותחים הבוקר ביקורת קשה לאחר חשיפת פרשת הגניבה המביכה מאישיות צבאית בכירה ביותר. "מדובר בכישלון חמור של אבטחת המחנה", מסבירים בארגון בדאגה.

במשטרה ובמצ"ח חושדים כי חייל גנב פרטי כרטיס אשראי של אישיות צה"לית בכירה וביצע מספר עסקאות בהיקף של אלפי שקלים. המידע נחשף בעקבות חקירה על גניבה ומכירה של כלי נשק מבסיס במרכז הארץ.

במרכז הפרשה חייל שמשרת כמאבטח מתקנים בבסיס. על פי החשד גנב החייל שני רובי M-16 ואקדח ומכר אותם לאזרח ערבי מאזור השרון בתמורה ל-18 אלף שקלים.

חגג עם חשבון הקצין

עם התקדמות חקירת האירוע נעצר רוכש הנשק וכן החייל ואחיו הקטין. בהמשך הודה החשוד במעשה וסיפר כי נטל גם את פרטי כרטיס האשראי של האישיות הצבאית הבכירה.

פרקליטו של החשוד, עו"ד עידן פסח, מכחיש כי מרשו השתמש בכרטיס האשראי לצרכיו ומסביר כי הופעל עליו לחץ מאנשי העולם התחתון, כך שלא יכול היה לסרב לדרישתם. "הוא נסחט על ידי בני מיעוטים ונאלץ למעשה לבצע את המעשים הללו, לאור איומים שהופעלו נגדו", הסביר עו"ד פסח בריאיון לגלי צה"ל. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק