חשד: גנב נשק - וחגג על כרטיס האשראי של קצין בכיר

המשטרה הצבאית עצרה לאחרונה חייל בשירות חובה ואת אחיו האזרח, בחשד כי נטלו חלק בחטיפת נשקו של חייל ששמר בקריה לפני כחודש. אלא שהחקירה העלתה כי החייל מעורב גם בשימוש לא חוקי בפרטי כרטיס אשראי של אישיות בכירה מאוד בצבא. מעצרו של החייל הוארך ב-5 ימים, ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום

אילוסטרציה (רויטרס)

השערוריות לא עוזבות את לובשי המדים: המשטרה הצבאית החוקרת הודיעה הערב כי בעקבות חקירה בה נטלה חלק גם במשטרת ישראל, נעצרו בשבוע האחרון חייל בשירות חובה ואחיו האזרח, בחשד כי הם שעומדים מאחורי אירוע תקיפת החייל השומר בבסיס הקרייה בתל אביב וחטיפת נשקו - בחודש שעבר.

מדובר צה"ל נמסר כי החייל החשוד הודה בגניבתם של שני כלי נשק נוספים מבסיס הקריה, וכי כל כלי הנשק שנגנבו נמכרו לגורמים עבריינים, בני מיעוטים, תמורת סכומי כסף גדולים.

"חגיגת קניות" על חשבון קצין בכיר מאוד

ואולם, בחקירת המשטרה הצבאית התגלה חשד לעבירה נוספת - חמורה לא פחות. אותו החייל חשוד כי עשה שימוש לא חוקי בפרטי כרטיס האשראי של אישיות צבאית בכירה מאוד, אותם השיג במרמה, והעבירם לידי גורם אזרחי, שביצע באמצעותם רכישות שונות.

חלק מהמעורבים אותרו ונעצרו להמשך חקירה על ידי משטרת ישראל. נגד חלקם הוגשו היום כתבי אישום. במצ"ח הודיעו הערב כי החקירה מצויה בשלבי סיום, ובשבועות הקרובים יוגש כתב אישום נגד החייל בשירות החובה. היום ביקשה התביעה הצבאית, המלווה את החקירה, להאריך את מעצרו של החייל בבית הדין הצבאי ביפו. הבקשה התקבלה, ומעצרו הוארך בחמישה ימים.

חשד: אל"מ העביר את המכונית לאשתו

גם אמש נוספה שערורייה חדשה לפנתיאון האירועים המביכים בצה"ל, כשהרמטכ"ל גבי אשכנזי הודיע כי הוא משעה מתפקידו קצין בדרגת אל"מ, החשוד כי נתן לבני משפחתו את מכוניתו הצבאית בניגוד לפקודות הצבא.

הקצין משמש כסגן מפקד "עוצבת אדום" בפיקוד דרום, חשוד בשורה של עבירות הנוגעות בטוהר המידות ובשימוש פרטי ברכוש הצבא. על פי החשד הוא העמיד את מכוניתו הצבאית ועוד רכוש צבאי לשימוש חוזר, במספר הזדמנויות, לרשות בני משפחתו ומקורביו. כל זאת, מבלי שמסר דיווחים שונים למשטרה הצבאית ולרשויות הצבא כנדרש.

בעקבות המלצת הפרקליט הצבאי הראשי לראש אגף כוח האדם, אלוף אבי זמיר, ולרמטכ"ל הוחלט כאמור להשעות את הקצין מתפקידו. הרמטכ"ל קיבל את ההמלצה להשעות זמנית את האל"מ לאחר שימוע שנעשה לו.

המשטרה הצבאית חוקרת בימים אלו את החשד. ממצאי החקירה הראשונים מעלים תמונה לפיה "קיימת תשתית ראייתית שמבססת במידה מספקת את החשד כי הקצין עבר עבירה על החוק שיש בה כדי לפגוע במידה חריגה וחמורה בטוהר המידות ובערכי הצבא", כך נמסר מצה"ל.

עוד באותו נושא:

תא"ל פארס שיקר - והתפטר מצה"ל

אשכנזי: "עימאד פארס עשה כשל חמור"