"בשביל גלעד - אני מוכנה שישחררו את המחבל שפגע באבי"

יום אחרי התפילה ההמונית בכותל למענו של גלעד שליט, עלו לתורה בני ובנות מצווה מקרב משפחות נפגעי הטרור. במפתיע או שלא במפתיע, חלקם מציינים כי בשביל לשחרר את גלעד צריך לעשות הכל - גם לשחרר את המחבלים שפגעו בהם ובמשפחותיהם

רק אתמול התפללו מאות בכותל המערבי לחזרתו המהירה של גלעד שליט למשפחתו, והיום, שוב התקיימה פעילות יוצאת דופן בכותל. ועל אף שמדובר בשני מקרים נפרדים - קיים קשר עמוק במיוחד בין האירועים.

משפחות נפגעי פעולות האיבה חגגו היום בר ובת מצווה עם הגיעתם של בניהם ובנותיהם לגיל מצוות. אך החגיגות, שאירעו כאמור בכותל המערבי, העלו מחדש את הקשר המתוח בין נפגעי הטרור לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט.

כל זה מתרחש בתקופה שבה שוב עולים הדיווחים על כוונת הממשלה לשחרר רוצחים ומחבלים בתמורה לחייל החטוף, רוצחים ומחבלים שפגעו גם באותם חוגגים ממש.

"הוא חלק מעם ישראל וצריך להחזיר אותו"

כשנשאלים החוגגים על דעתם בנושא שליט, מתקבלות תשובות שיש בהן כדי להפתיע רבים. "אני חושבת שצריך לשחרר אותו", אמרה זוהר בת ה-12, שאמה נפצעה בפיגוע ירי בשומרון, "כי בסך הכל הוא חלק מעם ישראל וצריך להחזיר אותו".

דברים שאומרת בת המצווה שקד, שאביה נפצע במהלך האינתיפאדה הראשונה, מפתיעים אף יותר. "תמורת גלעד שליט מאוד הייתי רוצה שישחררו את מי שפגע באבא שלי שנפצע באינתיפאדה", היא אמרה בהתרגשות. "למרות שזה קשה, בשביל גלעד אז הייתי רוצה שזה יקרה".

בניגוד לרוב עם ישראל, לדב חדד שהגיע להעלות את בנו לתורה יש איזשהו מושג והבנה על מה שעובר על גלעד שליט. "הייתי בן ערובה בבית הספר במעלות", הוא נזכר בעצב. "אני יודע בדיוק איך גלעד שליט סובל. אתה לא יודע אם אתה חוזר או לא חוזר. כדאי לשחרר אותו, אין מה לעשות. שייצא משם מהגיהינום הזה".

בניגוד לחוגגים, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה דווקא ניסה להפריד בין חגיגת הילדים למצבו של שליט. "האירוע פה הוא עבור הילדים", אמר היו"ר רועי כהן. "אני מאחל שגלעד שליט יחזור כמה שיותר מהר הביתה, אבל לארגון אין עמדה בנושא. זהו נושא מאוד רגיש והארגון שלנו קיבל החלטה אסטרטגית לא לנקוט עמדה בעניין שחרור מחבלים, כל הורה וכל משפחה עם הדעות האישיות שלהם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק