חזרה לשגרה: אין חיילים נעדרים

כוחות הביטחון חיפשו במשך שעות ארוכות אחר חייל "חסר", בעקבות דיווח של חיילת שראתה חייל שנדחף לרכב בטרמפיאדה סמוך לנתב"ג. בתום בדיקה ממושכת התברר: אף חייל לא חסר. צה"ל נושם לרווחה - וחוזר לשגרה

לאחר שעות ארוכות של בדיקה שמית של כל חיילי צה"ל בעקבות הדיווח על חטיפת חייל, מודיע הצבא: כל חיילינו נמצאו בריאים ושלמים.

בשעות הצהריים דיווחה חיילת על שני בני אדם שנראו מכניסים בכוח חייל למכונית בסמוך לבסיס חיל האוויר ליד נתב"ג - ואז נמלטים עם המכונית. מאז שעות הבוקר נערכו סריקות נרחבות בכבישי הארץ בחיפוש אחר המכונית שתוארה בדבריה של החיילת, וזו הסיבה לפקקי הענק שסתמו את מרכז הארץ לכל אורך אחר הצהריים והערב.

החיילת שמסרה את העדות הראשונה נחקרה, העידה, ועדותה הראשונה הוגדרה כעדות אמינה. בהמשך אף עברה החיילת בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

צה"ל ביצע בדיקה שמית של כל החיילים במשך שעות ארוכות בהן קינן החשש כי אחד החיילים לא יענה לקריאה. אלא שבשעת ערב מאוחרת הודיע דובר צה"ל: כל חיילינו אותרו בריאים ושלמים, צה"ל - ומדינה שלמה בעקבותיו - חוזרים לשגרה.

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ידיעה, לפיה ארגון פלסטיני אלמוני בשם "צבא ירושלים" (ג'יש אל-קודס) מחזיק בחייל ישראלי ויפרסם פרטים נוספים בהמשך אודות ה"חייל". יש לציין כי לא בישראל ולא ברשות הפלסטינית אישרו את הדיווח, ובדיעבד - מדובר בנטילת אחריות ללא כל בסיס במציאות.

הסריקות שיתקו את כבישי המדינה

מאז שעות הבוקר נרשמה פעילות ערה של תנועת רכבים בכבישי המדינה, בעקבות הסריקות הקדחתניות שהחלו על רקע הדיווח שהתקבל על חטיפת החייל. כוחות צבא, משטרה וכוחות ביטחון נוספים פרסו מחסומים רבים שעיכבו את התנועה.

עד לשעות הערב המאוחרות נרשמו עדיין פקקי תנועה רבים בכביש 443 בין ירושלים למודיעין, באזור בן שמן, וכן באזור פתח תקווה וכביש מס' 40. כוחות הביטחון הקימו את המחסומים בכביש ירושלים-ת"א בשני הכיוונים, באזור בית שמן, באזור צומת מורשה ובנתיבי איילון.

"זה לא ייאמן", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אחת הנוסעות שעמדה בפקק בכביש תל אביב-ירושלים. "לקח לי יותר משעתיים להגיע מתל אביב לאחד מהיישובים באזור ירושלים".

"בכביש ראינו נוכחות משטרתית ניכרת", הוסיפה, ו"מדי פעם הכביש נחסם כך שעמדנו לגמרי. בהחלט לא נעים, בחום של אוגוסט".

בהכנת הידיעה השתתפו כתבי חדשות 2 ניר דבורי, משה נוסבאום, יוסי זילברמן וגלעד שלמור

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק