הנכה ה"עריקה" עדיין בכלא הצבאי

שבועיים לאחר הפרסום הבלעדי בחדשות 2 באינטרנט, שני אגיב בת ה-24, צעירה נכה שנעצרה כשחצתה מעבר חצייה בחשד לעריקות, עדיין נמצאת בכלא הצבאי. חברי כנסת הבטיחו לעזור, אך בינתיים לא אירע דבר. "אני לא יכולה לעשות כלום בלעדיה", סיפרה אמה בדמעות לחדשות 2 באינטרנט

שני אגיב. עדיין כלואה (חדשות 2)

לפני שבועיים בדיוק נחשף סיפורה העצוב של שני אגיב, נכה בת 24 שנעצרה ונכלאה עקב חשד לעריקות. הסיפור המתמיה, אשר חשף חוסר רגישות משווע ואטימות מצידו של צה"ל עורר הדים רבים בקרב הציבור הישראלי.

במהלך השבועיים האחרונים, הספיקו מספר חברי כנסת להבטיח שיטפלו בצעירה הנכה וידאגו לשחרורה. במקביל, נפתחה עצומה אינטרנטית הקוראת ל"שחרור שני אגיב הנכה ממעצרה" ובשלב מסוים אף שופרו תנאי כליאתה, אך למרות הכול, בשורה התחתונה - שני אגיב עדיין בכלא.

אתמול בבוקר התקיים דיון נוסף בהארכת מעצרה של אגיב, בסופו החליט השופט הצבאי להאריך את מעצרה בשבוע נוסף, אך קבע שבמהלך השבוע הבא תעבור ועדה רפואית שתעריך מחדש את מצבה.

"אני לא מצליחה לנשום בלעדיה"

"אני כבר לא יודעת מה לעשות, חברי הכנסת הבטיחו הבטחות, אבל שני עדיין לא בבית", קוננה בתסכול אימה של שני, רחל. "הייתי בטוחה, עם כל העניין שהסיפור עורר, ששני כבר תהיה איתנו, אבל כנראה שהבטחות לחוד ומעשים לחוד".

כאמור, סיפורה של שני אגיב, הצעירה מנתניה שחצתה כביש באור אדום, נתפסה על ידי שוטרת ונעצרה בחשד לעריקות עורר תגובות רבות מצד הציבור ואף מצד פוליטיקאים שהבטיחו לעזור, כגון נחמן שי ומירי רגב, אבל עד כה לא עלה בידם לשחרר את הצעירה מן הכלא.

"אני לא מאמינה שעכשיו אצטרך לחכות עוד שבוע", אמרה רחל אגיב. "אני לא מצליחה לנשום, לא מצליחה לאכול, אני לא יכולה לעשות כלום בלעדיה".

מלשכתו של ח"כ נחמן שי נמסר כי בזמן הקרוב תבוצע בדיקה נוספת שתבדוק האם יהיה אפשר לעזור לצעירה להשתחרר מהכלא.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק