חשד: אל"מ העביר את המכונית לאשתו

הצמרת הביטחונית עוד עוסקת בפרישה הדרמטית של תא"ל פארס, והיום מורה הרמטכ"ל להשעות זמנית קצין בכיר מפיקוד דרום, בחשד שהעביר את מכוניתו לבני משפחתו בניגוד לפקודות. המשטרה הצבאית חוקרת בימים אלו את החשד

האל"מ החשוד (חדשות 2)

בכירי צה"ל ממשיכים להביך: בעוד פרישתו הדרמטית של תא"ל עימאד פארס מהדהדת בכותרות, היום נוסף סיפור חדש לסדרת האירועים המביכים. הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי הודיע היום כי הוא משעה מתפקידו קצין בדרגת אל"מ - החשוד שנתן לבני משפחתו את מכוניתו הצבאית בניגוד לפקודות הצבא.

הקצין משמש כסגן מפקד "עוצבת אדום" בפיקוד דרום, חשוד בשורה של עבירות הנוגעות בטוהר המידות ובשימוש פרטי ברכוש הצבא. על פי החשד הוא העמיד את מכוניתו הצבאית ועוד רכוש צבאי לשימוש חוזר, במספר הזדמנויות, לרשות בני משפחתו ומקורביו. כל זאת, מבלי שמסר דיווחים שונים למשטרה הצבאית ולרשויות הצבא כנדרש.

הקצין מושעה זמנית

בעקבות המלצת הפרקליט הצבאי הראשי לראש אגף כוח האדם, אלוף אבי זמיר, ולרמטכ"ל הוחלט כאמור להשעות את הקצין מתפקידו. הרמטכ"ל קיבל את ההמלצה להשעות זמנית את האל"מ לאחר שימוע שנעשה לו.

המשטרה הצבאית חוקרת בימים אלו את החשד. ממצאי החקירה הראשונים מעלים תמונה לפיה "קיימת תשתית ראייתית שמבססת במידה מספקת את החשד כי הקצין עבר עבירה על החוק שיש בה כדי לפגוע במידה חריגה וחמורה בטוהר המידות ובערכי הצבא", כך נמסר מצה"ל.

מבוכת תא"ל פארס ותא"ל תמיר

סיפור זה מגיע ימים ספורים בלבד לאחר הודעתו של תא"ל עימאד פארס על התפטרותו מהצבא בעקבות דיווח שקרי שמסר על תאונה בה היה מעורב. "אני מבקש לנהוג כקצין וכמפקד ולפעול כפי שחינכתי ותבעתי מפקודיי בעבר ובמשך כל שירותי הצבאי", אמר בשיחתו עם הרמטכ"ל.

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אתמול בשיחות סגורות לפרשה: "הקצין כשל בטעות אנוש כואבת, אבל אין להתעלם מתרומתו לצה"ל. ההחלטה האמיצה והלא פשוטה שקיבל עימאד משקפת כבוד לצה"ל ואחריות. אני בטוח שתימצא הדרך לעימאד להמשיך ולתרום לחברה ולמדינת ישראל גם בעתיד".

לפני כחודשיים נסערה המערכת הצבאית הבכירה לאחר שתא"ל משה (צ'יקו) תמיר נידון להורדה לדרגת אל"מ, לשלושה חודשי מאסר על תנאי ולפסילת רישיון לשלוש שנים, זאת בעקבות דיווח שקרי שמסר על תאונת דרכים בה היה מעורב בנו.

עוד באותו נושא:

תא"ל פארס שיקר - והתפטר מצה"ל

אשכנזי: "עימאד פארס עשה כשל חמור"