דיווח: העברתו של אחמד סעדאת לכלא אחר - "הכנה לעסקת שליט"

מנהיג "החזית העממית" ומתכנן ההתנקשות ברחבעם זאבי ז"ל, אחמד סעדאת, הועבר מכלא אשקלון לכלא רמון בנגב - כך אישר היום גורם בשב"ס בשיחה עם חדשות 2. מקורות מסרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית כי "העברתו של סעדאת היא הכנה לעסקת חילופי האסירים המתגבשת"

אחמד סעדאת, מנהיג ארגון "החזית העממית" ומי שהורשע בתכנון רצח השר רחבעם זאבי ז"ל הועבר היום מכלא אשקלון בו הוחזק לבית הכלא "רמון" בנגב. בשב"ס אישרו היום את הידיעה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ומסרו כי "העברתו נעשתה משיקולים פנימיים של השב"ס".

ההתייחסות באה על רקע הדיווחים הבוקר בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ובאתר "החזית העממית" כי סעדאת הועבר היום בית כלא. סוכנות "מען" דיווחה מפי מקורות בכירים כי העברתו נעשתה "כהכנה לעסקת שבויים בה יוחזר גלעד שליט".

באתר האינטרנט הרשמי של התנועה צוטטה עורכת דינו של סעדאת, בוסיינה דקאק, באומרה כי "הנהלת בתי הכלא של הכיבוש הישראלי העבירה את סעדאת - כהמשך למעשי העושק נגדו".

סעדאת עצמו נעצר בפשיטה הגדולה של צה"ל על כלא יריחו במרץ 2006. הוא ומספר בכירים אחרים בארגוני טרור פלסטיניים אחרים נעצרו בפשיטה. כתב אישום בגין תכנון ומעורבות ברצח השר לשעבר רחבעם זאבי ז"ל הוגש נגדו, ובמאי בשנה שעברה הוא הורשע ונידון ל-30 שנות מאסר.

ראש החזית העממית נמנה עם ראשי הנהגת האסירים הפלסטינים בבתי הכלא הישראליים, ושמו עלה לא פעם בראש רשימת האסירים שאת שחרורם דורשים הפלסטינים.

חברים מהכלא

סעדאת חבר בבית הכלא למרואן ברגותי וסמיר קונטאר (עוד בטרם שחרורו מבית הכלא במסגרת עסקת השבויים עם החיזבאללה) והשלושה הפכו עד מהרה לסמלי מאבק ברשות הפלסטינית ובלבנון. ברגותי עצמו נבחר הלילה ל"יורשו" של אבו מאזן בהנהגת הפת"ח.

ברגותי, מי שנחשב לאסיר הפלסטיני מספר 1 ול"רב המחבלים" הבכיר היושב בבתי הכלא בישראל, זכה לתמיכתם של רוב גדול מצירי הפת"ח שנטלו חלק בוועידה השנתית של התנועה - אפילו מבלי שנטל חלק בדיוניה. ברגותי ייכנס היישר למקום השני ברשימת התנועה - אחרי היו"ר אבו מאזן, שנבחר לכהונה נוספת ביום שבת האחרון.

הדיווחים: "חמאס תמתין לחגי הדס בקהיר"

הדיווחים היום מצטרפים לשורת דיווחים מהימים האחרונים, העוסקים בעסקה המתגבשת לשחרורו של החייל. אמש דווח כי יועצו של נתניהו, עוזי ארד, יצא לביקור בן מספר שעות במצרים, אך בלשכת ראש הממשלה הדגישו כל שליחותו אינה קשורה למשא ומתן לשחרורו של שליט.

במקביל הודיעה לשכת ראש הממשלה כי בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא מצרים חוסני מובארק. בסביבתו של ראש הממשלה סירבו לומר האם השיחה עסקה בסוגיית שליט, אך הדגישו כי במהלך השיחה הודה נתניהו למובארק על סיכול ניסיון ההתנקשות בשגריר ישראל במצרים בשבוע שעבר.

מוקדם יותר דיווח העיתון הפלסטיני "אל-מנאר" כי ישראל וחמאס קיבלו החלטה להשלים את העסקה לשחרורו של גלעד שליט עד סוף החודש הנוכחי. על פי הדיווח, משלחת של ראשי החמאס בדמשק אמורה להצטרף אל המשלחת מעזה שהוזעקה בסוף השבוע לקהיר, והשתיים מצפות גם לבואו של המתווך מטעם ראש הממשלה לעסקת שליט חגי הדס. "החמאס מעוניין לחגוג את שחרור האסירים במהלך צום הרמדאן בעוד כשבועיים", דווח בעיתון.

מחר, החל מהשעה 19:00, נעביר כאן באתר בשידור חי את התפילה ההמונית למען החזרתו של גלעד שליט בכותל המערבי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?