אחיו של שלמה ז"ל פגש במחבל: "עונש מוות לחיית הטרף"

אדם נתיב הגיע היום לסיכום משפטו של המחבל שרצח את אחיו שלמה ז"ל בפיגוע הגרזן בבת עין לפני 4 חודשים. "הסיבה היחידה שאני עושה את זה היא כדי לעורר את הצורך החשוב במתן גזר דין מוות לחיית הטרף הזאת", אמר נתיב. צפו בתגובות בבית הדין הצבאי

אחיו הגדול של שלמה נתיב ז"ל, שנרצח בפיגוע הגרזן ביישוב בת עין בתחילת חודש אפריל השנה, הגיע היום למחנה עופר לסיכום משפטו של מוסא איבראהים טיט, המחבל שרצח את אחיו, בבית הדין הצבאי. "אני מעדיף לא לפגוש אותו ולא לראות אותו. אני עושה את זה מכורח נסיבות ולא מאיזשהו רצון", אמר נתיב לחדשות 2.

"הסיבה היחידה שאני עושה את זה היא כדי לעורר את הצורך החשוב במתן גזר דין מוות לחיית הטרף הזאת. לצערי, אני צריך לעשות את זה וזה לא מגיע מצד ראשי האומה. זה עניין ציבורי ולא רק פרטי שלנו", הוסיף.

בשיחה לפני כניסתו לאולם, הוסיף נתיב כי "אני לא חושב איך אני אתמודד בפנים באותו חדר עם הרוצח של אחי. אני מעדיף להתייחס אליו כאל אוויר. אני מקווה שתהיה לי איזושהי אוזן קשבת ושאני אוכל לעשות צדק".

טיט הסביר: "רציתי למות מות שאהיד"

מוסא איבראהים טיט, פלסטיני בן 26 תושב היישוב חרבת צפא הודה ברצח הנער שלמה נתיב בן ה-13 במכות גרזן בראשית החודש ביישוב בת עין שבשומרון - כך הותר לפרסום בסוף חודש אפריל.

טיט נעצר על ידי כוחות משמר הגבול, בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי. הוא הסביר לחוקרים כי ביצע את הפיגוע "ממניעים דתיים", ובמעצרו אותרה גם צוואה מיוחדת שכתב לקרוביו - במידה וייהרג בפיגוע.

לדבריו, הוא רכש את הגרזן מבעוד מועד, והסתיר אותו באזור בת עין. ביום הפיגוע יצא למקום המסתור, אסף את הגרזן - ויצא למסע הרצח. "רציתי למות מות שהיד", אמר בחקירת שירות הביטחון הכללי. "לאחר הפיגוע הסתרתי את כלי הרצח והמשכתי בחיי הרגילים, במטרה שלא יתפסו אותי", הוסיף בחקירה.

מסע רצח עם גרזן באמצע היום

בפיגוע ביישוב בת עין שבגוש עציון, נרצח שלמה נתיב ז"ל בן 13, וילד בן 7 נפצע קשה. מחבל חמוש בגרזן הסתנן לשטחי היישוב, ותקף באמצעותו את השניים. "הוא ניסה להרוג אותי, אבל חטפתי לו את הגרזן", סיפר אבינועם, תושב בת עין שנאבק במחבל, הוציא מידיו את הגרזן, אבל לא הצליח ללכוד אותו.

המחבל הבחין בנער ובילד מחוץ לבית ביישוב. הוא התנפל עליהם ותקף אותם בגרזן, למרות שהשניים ניסו להימלט אל תוך הבית. בשלב זה הבחין באירוע תושב המקום, שהתנפל על המחבל והצליח להוציא מידיו את הגרזן. המחבל השתחרר מהתפיסה ונמלט משטחי הישוב, לכיוון צוריף - משם כבר יצאו בעבר מחבלים לעבר ישראל. בן ה-13 התמוטט בתוך הבית. אחיו התקשר למד"א והודרך כיצד לבצע בו החייאה, אולם הוא מת מפצעיו.

נתיב בן ה-13 השאיר אחריו הורים ו-8 אחים ואחיות. הוריו קיבלו את הבשורה הקשה על מותו והתייחדו לזמן קצר עם גופתו. תושבי היישוב נראו המומים מהטרגדיה הקשה שפקדה את היישוב הקטן המונה כ-100 משפחות, שם כולם מכירים את כולם. הם חיבקו אחד את השני בניסיון לחזק.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק  

פיגוע בבת עין: סיקור מיוחד

הילד שנפצע בפיגוע הגרזן משחזר

"גדודי עימאד מורנייה" נטלו אחריות לפיגוע

"הייתה לו תאוות רצח בעיניים"

תגובות בימין: "ברק לא יוכל לנקות את ידיו מהפיגוע"