אמו של החייל שפלט כדור מתייסרת: "לבנו עם משפחת חדד"

לבית הדין הצבאי בחיפה הגיע חייל גולני שמנשקו נפלט הכדור שהרג את החייל אור חדד. "בתור אמא אני צריכה לתמוך בבן שלי, אבל לרגע אני לא שוכחת את משפחת חדד", אמרה אמו של החשוד שפרצה בבכי. סניגורו: הוא במצוקה נפשית

"הלב שלנו הוא עם משפחת חדד והכאב והסבל הנורא שעובר עליהם" - כך אמרה בצהריים אמו של החייל החשוד שפלט בסוף השבוע כדור מנשקו האישי וירה למוות בחברו לגדוד, חייל גולני אור חדד ז"ל. האם הגיעה עם בנה לבית הדין הצבאי בחיפה, שם הוארך מעצרו בארבעה ימים.

האם הנסערת פרצה בבכי ואמרה: "בתור אמא, אני צריכה לתמוך בבן שלי, אבל לרגע אני לא שוכחת את משפחת חדד".

סניגורו של החייל, ששמו ותמונתו נאסרו לפרסום, סיפר כי החייל נמצא במצב נפשי קשה וזקוק לסיוע. "ברור לכולם שמדובר באירוע עם תוצאה קשה שהחייל לא חפץ בה ולא התכוון", אמר עו"ד אהרן שליין. "הוא נמצא במצוקה נפשית, סובל מאוד וזקוק לסיוע נפשי. הוא יודע שתוצאות האירוע הזה ילוו אותו כל חייו".

בתשובה לשאלה האם הכדור מנשקו של החייל החשוד נורה כתוצאה ממשחק בנשק אמר הסניגור: "בשלב זה טרם קיבלנו את חומר החקירה, נקבל אותו רק לאחר הגשת כתב האישום, אבל מהמעט שאני יודע - לא מדובר במשחק בנשק".

החשד: שיחק בנשק בתוך האהל

סמל אור חדד ז"ל נהרג מפליטת הכדור ברמת הגולן ביום חמישי בערב. החשד המרכזי הוא כי החייל שפגע בו שיחק בנשק בתוך האוהל. כתוצאה מהמשחק המסוכן נפלט כדור שפגע בחדד ז"ל בגבו בעת שישב באוהל הסמוך, ופצע אותו קשה. כמה שעות לאחר מכן הוא מת מפצעיו בבית החולים.

אפשרות אחרת היא שחדד נהרג לאחר ששניים מחבריו בדקו את כוונות הנשק שלהם, כמה עשרות מטרים ממנו. מאחד מכלי הנשק נפלט הכדור שפגע בגבו של חדד.

אור היה בן הזקונים במשפחה של חמישה אחים, ונהג לסעוד את שני הוריו הנכים בכל חופשה שקיבל מהצבא.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק