המטרה: שגריר ישראל במצרים

שגריר ישראל במצרים נמצא על הכוונת של פעילי טרור עולמי. כוחות משטרה מצריים עצרו לפני מספר חודשים 26 חשודים בהשתייכות לתא טרור. רק לפני מספר ימים התגלה כי חברי החולייה תכננו להתנקש בחייו של שגריר ישראל במצרים שלום כהן. החוליה תכננה לרצוח את השגריר ולהימלט לעירק. תגובת ישראל: "זהו לא המקרה היחיד"

שלום כהן. על הכוונת (חדשות 2)

סוכל תכנון נוסף לפגוע בנציגות ישראלית מחוץ למדינה. במצריים נחשפה חוליית טרור של הג'יהאד העולמי שתכננה להתנקש בשגריר ישראל במצרים.

על פי הדיווח שפורסם אתמול בעיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום", חברי החולייה ערכו מעקבים אחר השגריר הישראלי שלום כהן במטרה לפגוע בחייו, אך הם נעצרו בקהיר על ידי כוחות משטרה לפני שהצליחו לממש את תוכניתם.

מנהיג פלסטיני

פעילי הג'יהאד נעצרו לפני ארבעה חודשים בחשד לחברות בתא טרור. בחולייה 26 חברים, רובם בעלי אזרחות מצרית ומנהיגם הוא פלסטיני.

במהלך חקירתם של החשודים בימים האחרונים נחשפה תוכניתם המדוקדקת לפגוע בשגריר הישראלי. החשודים סיפרו כי ערכו מעקבים אחר שיירתו של כהן ולמדו בפירוט את מסלול נסיעתו.

דרכי התנקשות שונות

החולייה העלתה מספר דרכי פעולה שונות להתנקש בשגריר. בין האפשרויות נשקלו תקיפת מכוניתו האישית של השגריר, השלכת מטען חבלה לעבר ביתו וירי לכיוונו ברגע שבו ייצא ממכוניתו.

החשודים אמרו בחקירתם כי על פי התכנון היו אמורים לבצע את ההתנקשות ולהימלט אחר כך לסעודיה. עוד עלה בחקירה כי מפעיליהם של המפגעים הורו להם לחבור לתאי הטרור של אל-קאעידה בעירק.

"לא הפתעה"

בתגובה אמר דובר ישראלי רשמי כי זהו לא המקרה היחיד שנחשף בנושא זה. עוד נאמר כי חשיפת חוליית הטרור אינה מהווה הפתעה.

החולייה נעצרה לראשונה לאחר שנחשדו במעורבות בפיגוע בחנות תכשיטים בה נהרגה תיירת צרפתייה. לאחר חקירת המשטרה המקומית עלה כי מטרת הפיגוע הייתה לשדוד את החנות במטרה לממן פעולות טרור נוספות.