נעצר חשוד בפליטת הכדור שהרג את אור חדד ז"ל

המשטרה הצבאית עצרה הלילה חייל גולני בחשד שפלט את הכדור הקטלני שהרג את סמל אור חדד ז"ל בתאונת האימונים הקטלנית ברמת הגולן. החשוד נחקר הלילה ויובא מחר להארכת מעצר בבית הדין של פיקוד הצפון, החשד המרכזי: פליטת כדור בגלל משחק בנשק

המשטרה הצבאית עצרה חייל גולני החשוד כי הוא שפלט את הכדור הקטלני, ממנו נהרג חייל צה"ל סמל אור חדד ז"ל, ברמת הגולן בליל יום חמישי.

החייל ייחקר במהלך הלילה, וכבר בבוקר יובא להארכת מעצר בבית הדין של פיקוד הצפון. החשד המרכזי: החייל שיחק בנשק בתוך האוהל. כתוצאה מהמשחק המסוכן, נפלט כדור שפגע בחדד ז"ל בגבו בעת שישב באוהל הסמוך, ופצע אותו באורח קשה. כמה שעות לאחר מכן הוא מת מפצעיו בבית החולים.

אפשרות אחרת היא שחדד נהרג לאחר ששניים מחבריו בדקו את כוונות הנשק שלהם, כמה עשרות מטרים ממנו, מאחד מכלי הנשק נפלט כדור שפגע בגבו של חדד ופצע אותו אנושות.

אור היה בן הזקונים במשפחה של חמישה אחים, ונהג לסעוד את שני הוריו הנכים בכל חופשה שקיבל מהצבא.

עדות: החיילים שיחקו בנשק

צה"ל מתחקר את האירוע הקשה. מדובר צה"ל נמסר כי חייל פלט כדור מנשקו בשוגג ופגע בגבו של חברו, מאחר והשניים שהו באוהלים סמוכים. עדויות שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט מתוך הבסיס עצמו מספרות, כי פליטת הכדור הייתה כתוצאה ממשחק בנשק. גדי אייזנקוט הורה על ועדת חקירה שתחקור את נסיבות מותו.

עדות שהגיעה מהבסיס בו התרחש האירוע הקשה מספרת, כי החייל היורה הכניס כדור לבית הבליעה בנשק ונקר. כתוצאה מכך פגע כאמור הכדור בגבו של חייל אחר ופצע אותו קשה מאוד.

יומיים בלבד לפני כן: חייל נהרג מהתהפכות טנק

סמל אוריאל פרץ-ליברנט בן 21, נהרג ביום חמישי במהלך אימון ברמת הגולן, לאחר שטנק המרכבה עליו פיקד התהפך. שלושה חיילים נוספים נפצעו קל באירוע.

בשבוע שעבר התרחשה תאונת אימונים שהסתיימה הרבה יותר טוב: בתאונה נפצעו קל תשעה מחיילי חטיבת כפיר לאחר שהנגמ"ש בו נסעו התהפך לתוך תעלה. הם פונו באמצעות מסוק ואמבולנסים של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על פי ההערכה טעות בניווט היא שגרמה לתאונה.