האם ערך החמאס ניסוי ברקטת קסאם משופרת?

בישראל דווח מפי מקורות ביטחוניים כי הארגון ביצע לאחרונה ניסוי ב-2 רקטות משופרות ובעלות טווח רב יותר מהרגיל. בזרוע הצבאית של החמאס שותקים. ארגון זכויות אדם: הירי מעזה על ישראל - פשע מלחמה

קסאם מוכן לשיגור. יש כבר דגם משופר? (רויטרס)

ממשיך להתחמש: כלי תקשורת פלסטיניים לא מאשרים ולא מכחישים את הדיווחים בישראל מפי מקורות ביטחוניים כי החמאס ביצע לאחרונה ניסוי בירי רקטות משופרות - לעבר הים.

על פי הדיווחים בישראל, ביצע הארגון בעזה שני ניסויים של רקטות בפיתוח מקומי, ואשר הטווח שלהן רב יותר. במערכת הביטחון העריכו כי הניסוי התבצע במטרה לשפר עוד יותר את הטווח, ולהיערך לעימות הבא עם ישראל.

בפורומים ובבלוגים הפלסטיניים דווקא ראו בדיווחים בישראל "חיזוק אגו". אחד הגולשים בפורומים של החמאס אמר כי הדבר רק "מוכיח את עליונות הארגון ועוצמתו". גולש אחר בירך על אותם "ניסויים" שבוצעו בירי הרקטות.

"הירי על ישראל - פשע מלחמה"

מאז תום מבצע "עופרת יצוקה", דווח על עשרות מקרים של הדי פיצוצים מרצועת עזה. בחלק מהמקרים מדובר היה ב"תאונות עבודה" של פעילי חמאס - מה שמהווה הוכחה נוספת להמשך היערכות הארגון לגל האלימות הבא עם ישראל, ובמקרים אחרים אף דווח על זיהוי שיגור של רקטות. רקטות מספר נפלו בשטח הפלסטיני בסמוך לגבול.

הבוקר פורסם דוח חדש של ארגון "Human Rights Watch", שקרא לחמאס לחדול מירי בלתי חוקי של רקטות על מרכזי אוכלוסייה ישראליים ולחייב את היורים לשאת באחריות למעשיהם. "ירי הרקטות של חמאס המכוון על אזרחים ישראלים אינו חוקי, אינו מוצדק והוא בבחינת פשע מלחמה", אמר איאן לוין מנהל התכנית בארגון. ה-"Human Rights Watch" גינה לא אחת את פעילות ישראל בזירה הפלסטינית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה