חייל צה"ל מת כתוצאה מפליטת כדור בבסיס ברמת הגולן

סמל אור חדד, חייל גולני בן 20, נורה אמש בגבו במהלך אימון. הוא מת בביה"ח בתום ניתוח ממושך. בצה"ל טוענים כי מדובר בפליטת כדור בשוגג, אך גורם בבסיס סיפר לחדשות 2 באינטרנט שהירי התרחש בעקבות משחק בנשק

את האירוע הזה אפשר היה למנוע: סמל אור חדד, בן 20, מבית דגן נהרג אתמול בלילה כתוצאה מירי בגבו. את הכדור פלט חברו לגדוד. חדד, שהיה לוחם בגדוד 51 של חטיבת גולני נורה במהלך אימון ברמת הגולן ושעות אחר כך מת מפצעיו.

חדד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "זיו" בצפת כשהוא במצב אנוש. בבית החולים אישרו כי החייל נפגע מירי בגבו, והוא הוכנס לניתוח ממושך שארך כשש שעות. בית החולים הוסיף כי החייל סבל מדימומים קשים בגופו בשל פגיעה באיברים פנימיים, וכי הוא נותח במטרה להציל את חייו.

לאחר שעות ארוכות בחדר הניתוחים נקבע מותו של חדד והודעה נמסרה למשפחתו. הלוויתו תיערך היום בשעה 12:30 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון.

חשד: משחק בנשק

צה"ל מתחקר את האירוע הקשה. מדובר צה"ל נמסר כי חייל פלט כדור מנשקו בשוגג ופגע בגבו של חברו, מאחר והשניים שהו באוהלים סמוכים. עדויות שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט מתוך הבסיס עצמו מספרות, כי פליטת הכדור הייתה כתוצאה ממשחק בנשק. 

עדות שהגיעה מהבסיס בו התרחש האירוע הקשה מספרת, כי החייל היורה הכניס כדור לבית הבליעה בנשק ונקר. כתוצאה מכך פגע כאמור הכדור בגבו של חייל אחר ופצע אותו קשה מאוד.

אתמול: חייל נהרג מהתהפכות טנק

האירוע היום מצטרף למספר טרגדיות הקשורות ללובשי המדים בתקופה האחרונה. רק אתמול נהרג סמל אוריאל פרץ-ליברנט (21), במהלך אימון ברמת הגולן, לאחר שטנק המרכבה עליו פיקד התהפך. שלושה חיילים נוספים נפצעו קל באירוע.

התאונה התרחשה במהלך תרגיל במסגרת קורס מ"פים ומג"דים, סמוך להר השיפון. מחקירה ראשונית עולה כי הטנק התהפך בעת שחצה גשר שהונח קודם לכן על גבי תעלת נ"ט המדמה אזור לחימה. על אותו גשר עברו קודם לכן מספר טנקים אחרים.

בשבוע שעבר התרחשה תאונת אימונים שהסתיימה הרבה יותר טוב: בתאונה נפצעו קל תשעה מחיילי חטיבת כפיר לאחר שהנגמ"ש בו נסעו התהפך לתוך תעלה. הם פונו באמצעות מסוק ואמבולנסים של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על פי ההערכה טעות בניווט היא שגרמה לתאונה.

היסטוריה של תאונות צבאיות

לפני כשנתיים נהרג סמ"ר אסף וקסמן, חייל מילואים אשר נהג בנגמ"ש, במהלך אמון של יחידתו באזור רמת הגולן. במהלך נסיעת האימונים התהפך הנגמ"ש ומחץ את וקסמן למוות. תחקיר ראשוני העלה הסברה כי שדה הראייה של וקסמן היה מוגבל - מה שגרם להתהפכות.

חמישה מנוסעי הנגמ"ש האחרים, גם הם חיילי מילואים, נפצעו וטופלו על ידי חובשים במקום, וחלקם אף הועברו באמצעות מסוק לבית החולים. את וקסמן לא ניתן היה להציל והחובשים נאלצו לקבוע מותו.

בצה"ל ובמערכת הביטחון מוטרדים מתאונות האימונים, ביניהן גם תאונות הדרכים, שמהוות חלק בלתי נפרד מהפעילות היומיומית של החיילים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק