רמת הגולן: מפקד טנק נהרג בתאונת אימונים

טנק של צה"ל התהפך במהלך נסיעה סמוך להר השיפון. מפקד הטנק, סמל אוריאל פרץ-ליברנט בן 21 מאפרתה נהרג. הודעה נמסרה למשפחתו. עוד 3 חיילים נפצעו. צה"ל חוקר את נסיבות התאונה שהתרחשה במהלך קורס מ"פים ומג"דים

הטנק התהפך, המפקד נהרג. הבוקר (חדשות 2)

חייל צה"ל, סמל אוריאל פרץ-ליברנט בן 21 מאפרתה, נהרג הבוקר במהלך אימון ברמת הגולן לאחר שהטנק מסוג מרכבה בו נהג התהפך. הודעה נמסרה למשפחתו. שלושה חיילים נוספים נפצעו קל באירוע. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ושוחררו לבסיסם.

התאונה התרחשה במהלך תרגיל במסגרת קורס מ"פים ומג"דים, סמוך להר השיפון. מחקירה ראשונית עולה כי הטנק התהפך בעת שחצה גשר שהונח קודם לכן על גבי תעלת נ"ט המדמה אזור לחימה. על אותו גשר עברו קודם לכן מספר טנקים אחרים.

מפקד זרוע היבשה האלוף אבי מזרחי הורה על הקמת צוות מומחים בראשות קצין בכיר בדרגת אלוף-משנה לבדיקת התאונה. במקביל הופסקו האימונים של צבא היבשה למשך מספר שעות. במהלך רענון הבטיחות שיתקיים היום ביחידות זרוע היבשה, יינתן דגש על אימוני רק"ם (רכב קרבי משוריין), מעבר גשרים וכן על ביצוע רענונים לכלל הכוחות המתאמנים בתרחישים דומים.

התרגיל שבו התרחשה התאונה הקטלנית הוא תרגיל שגרתי שנועד להכשיר את מפקדי השדה של צה"ל להתמודדות במתארי לחימה שונים בזירה הצפונית, תוך דימוי קרוב ככל שניתן למציאות של שדה הקרב.

לפני שנתיים: נמחץ למוות בגולן

בשבוע שעבר התרחשה תאונת אימונים שהסתיימה הרבה יותר טוב: בתאונה נפצעו קל תשעה מחיילי חטיבת כפיר לאחר שהנגמ"ש בו נסעו התהפך לתוך תעלה. הם פונו באמצעות מסוק ואמבולנסים של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על פי ההערכה טעות בניווט היא שגרמה לתאונה.

לפני כשנתיים נהרג סמ"ר אסף וקסמן, חייל מילואים אשר נהג בנגמ"ש, במהלך אמון של יחידתו באזור רמת הגולן. במהלך נסיעת האימונים התהפך הנגמ"ש ומחץ את וקסמן למוות. תחקיר ראשוני העלה הסברה כי שדה הראייה של וקסמן היה מוגבל - מה שגרם להתהפכות.

חמישה מנוסעי הנגמ"ש האחרים, גם הם חיילי מילואים, נפצעו וטופלו על ידי חובשים במקום, וחלקם אף הועברו באמצעות מסוק לבית החולים. את וקסמן לא ניתן היה להציל והחובשים נאלצו לקבוע מותו. 

בצה"ל ובמערכת הביטחון מוטרדים מתאונות האימונים, ביניהן גם תאונות הדרכים, שמהוות חלק בלתי נפרד מהפעילות היומיומית של החיילים. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק