משפחת נתניהו מתרגשת: יאיר סיים טירונות

ליד מדרשת שדה בוקר בנגב נערך טקס צנוע של סוף טירונות כלל צה"לית. היו שם כרגיל משפחות נרגשות, וחיילים צעירים, רק שבאופן יוצא דופן לאחד מהחיילים היה צמוד גם מאבטח אישי. צפו בטקס סיום הטירונות של טוראי נתניהו

טקס סיום טירונות הוא אחד הרגעים המרגשים בחייה של כל משפחה ישראלית. ברגעים כאלה גם המשפחה הראשונה של ישראל לא יוצאת דופן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה והאח אבנר הגיעו אתמול סמוך למדרשת שדה בוקר בנגב, שם נערך אחר הצהריים טקס צנוע של סוף טירונות כלל צה"לית. היו שם כרגיל משפחות נרגשות וחיילים צעירים, רק שבאופן יוצא דופן אחד החיילים שסיימו את הטירונות הוא בנו הבכור של ראש הממשלה - יאיר.

ההסכם בין צה"ל לשב"כ קובע שנתניהו הבן יאובטח בתוך הבסיס על ידי צה"ל, ובחוץ על ידי השב"כ. בגלל שהטקס התקיים בשדה בוקר, נכח במקום מאבטח של השב"כ.

בני המשפחה הגיעו לטקס סיום הטירוונות כשהם חמושים בשתי מצלמות, ליתר ביטחון. אומרים שנתניהו הבן הוא חייל ממושמע וחייכן, שמכאן ימשיך להכשרה מקצועית ביחידת דובר צה"ל. מה שבטוח, ניסיון מול המצלמות כבר יש לו.

 למה הגיע ביבי לביקור בבסיס הטירונים?

לפני כשבועיים הגיעו ראש הממשלה נתניהו ואשתו שרה לבסיס טירונים צבאי בדרום הארץ כדי לבקר את בנם יאיר, שהתגייס לצה"ל רק שלושה ימים קודם לכן. לאחר הביקור התברר כי בצה"ל הופתעו מהביקור בבסיס הטירונים.

בצה"ל חשו מבוכה: מסתבר כי לראש הממשלה, לרעייתו או ללשכתו לא היה כל קשר לבקשה הזו, לבקר את בנו בבסיס. לחדשות 2 נודע כי הכל קשור לבר המצווה שחוגג בנו של מפקד הבסיס.

על פי המידע, מפקד הבסיס ואחרים התדיינו על סידורי אבטחה של נתניהו הבן, ואז גילה המפקד להיטות מיוחדת לאישור הביקור בבסיס שבדרך כלל לא מאפשר ביקורי הורים במקום. לאחר האישור נתניהו, אשתו ושאר ההורים מקבלים הודעה כי הם יכולים לבקר, וכמו כל הורים אוהבים, השניים הגיעו לביקור בנם החייל.

במהלך ביקור משפחת נתניהו בבסיס, ביקש המפקד מראש הממשלה לשלוח ברכה מצולמת לבנו שחוגג בר מצווה. ראש הממשלה נעתר ברצון ונראה כי כל הביקור התאפשר כדי לסדר ברכה בווידאו לבן של מפקד הבסיס - וכולם מרוצים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הווידאופדיה: בנימין נתניהו